Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Zatrzymani za włamania do plebanii

piątek, 03 marca 2017 13:33 / Autor: Radio eM
Radio eM

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali czterech mężczyzn, którzy są podejrzewani m.in. o włamania do plebanii na terenie województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. Zostali oni zatrzymani w momencie gdy skradzione przedmioty najprawdopodobniej chcieli przekazać paserom.

Cała sytuacja rozegrała się przedwczoraj na terenie województwa małopolskiego. Wtedy to w trakcie dnia doszło tam do dwóch włamań do plebanii. Pierwsze miało miejsce w godzinach południowych w powiecie tarnowskim, a drugie popołudniowych w powiecie nowotarskim. Skradzione zostały m.in. komputer, tablet, aparat fotograficzny i pieniądze.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach już od jakiegoś czasu mieli podejrzenia co do kilku mieszkańców naszego województwa, że mogą oni być sprawcami podobnych zdarzeń, do których dochodziło wcześniej na terenie naszego regionu. Ponadto mężczyźni byli już wcześniej notowani za włamania do obiektów sakralnych. Funkcjonariusze od razu przystąpili do pracy i postanowili zweryfikować czy nie są oni zamieszani w przedwczorajsze zdarzenia.

Policjanci sprawdzając wszelkie tropy i ślady, zauważyli mężczyzn tego samego dnia przed godziną 23, w momencie gdy 36, 34 i 26-latek podjechali osobowym fiatem na stację paliw w powiecie miechowskim. Jeden z nich, tj. 34-latek, wysiadł z samochodu i przeszedł do drugiego pojazdu stojącego obok. W aucie marki Audi znajdował się również 30-latek, który gdy zorientował się, że ma do czynienia ze stróżami prawa, odrzucił od siebie papierowe pudełko. Jak się okazało, w jego wnętrzu znajdowały się prawdopodobnie narkotyki.

Wszyscy czterej zostali zatrzymani. Policjanci w osobowym fiacie ujawnili i zabezpieczyli skradzione z obu plebanii rzeczy. Śledczy będą teraz dokładnie ustalać wszelkie szczegóły tej sprawy oraz czy zatrzymani odpowiadają za więcej tego typu przestępstw.

Mężczyźni ze swojego postępowania będą tłumaczyć się w Prokuraturze Rejonowej w Tarnowie, gdzie zostali doprowadzeni.

Źródło: KWP w Kielcach

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO