Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Zasłużeni dla kultury zostali odznaczeni

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zasłużeni dla kultury zostali odznaczeni

Kielce / 05 lutego 2019 / Tekst

Alicja Stępień oraz Jerzy Puk zostali odznaczeni medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.  Nagrody wręczyła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Ceremonia odbyła się w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. – Takie osoby są niezwykle ważne. Od tych osób rozpoczyna się wiedza na temat naszego regionu i jego bogatej historii. – zauważyła wojewoda Agata Wojtyszek. – To niezwykle piękne odznaczenia. W budowanie i trwanie naszej tożsamości zaangażowani są nie tylko ludzie walczący o ojczyznę, ale także ludzie kultury – dodał Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Alicja Stępień to dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Koprzywnicy i pomysłodawca wpisania koprzywnickich bziuków na listę niematerialnego dziedzictwa kultury UNESCO. – Dla nas to piękna chwila i zaszczyt, żeby otrzymać takie odznaczenie. Jestem bardzo dumna, że pochodzę z Sośniczan w gminie Koprzywnica. Nie musiałam tu wracać po studiach, ale pomyślałam, że warto – tłumaczyła Alicja Stępień.

Z kolei Jerzy Puk, przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Ponidzia otrzymał medal za upowszechnianie i ochronę kultury, krzewienie lokalnej tradycji i odnawianie zabytków. – Udało się m.in. uratować wiele cennych pomników i figur z XVI, XVII i XVIII wieku, które były w całkowitej ruinie – przypomniał.

Medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawany jest przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna