Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Zamykają drogę wojewódzką. Pojedziemy objazdami

wtorek, 07 marca 2017 05:28 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Ważna wiadomość dla podróżujących w stronę Mazowsza i Lubelszczyzny przez Ostrowiec Świętokrzyski. Od wtorku 7 marca droga wojewódzka 754 na odcinku od skrzyżowania z ulicą Samsonowicza w Ostrowcu do granicy województwa zostaje zamknięta.

W północno-wschodniej części regionu zorganizowane zostały objazdy między innymi przez Tarłów, Ćmielów czy Ożarów. Zmiany w organizacji ruchu związane są z rozbudową trasy numer 754. - Pierwsze prace, które skutkują zamknięciem drogi związane są z humusowaniem. Będziemy także przebudowywać wodociągi i kanalizację. Przestawimy słupy elektryczne, wykonamy przepusty, mury oporowe. Obecnie trwa wycinka drzew i będzie ona kontynuowana jeszcze przez kilka dni. Tak będą wyglądały nasze prace na początku - informuje Agnieszka Kotela, rzecznik firmy Skanska, która przeprowadza roboty drogowe.

A humusowanie, czy precyzyjniej mówiąc odhumusowywanie, o którym mówiła rzecznik Agnieszka Kotela to czynności przygotowujące grunt do prac drogowych. Zakaz ruchu na remontowanej trasie numer 754 nie obowiązuje autobusów jadących do kompleksu turystycznego w Bałtowie. Utrudnienia potrwają do końca lipca tego roku.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO