Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Zakład radioterapii coraz bliżej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zakład radioterapii coraz bliżej

07 grudnia 2018 / Tekst

Trwa rozbudowa zakładu radioterapii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Do lecznicy trafiła już część nowoczesnego sprzętu, dzięki któremu skrócą się kolejki do zabiegów.

Jak informuje Izabela Opalińska rzecznik lecznicy w ciągu roku z zakładu radioterapii korzysta ponad 2000 pacjentów. –Wiemy, że społeczeństwo się starzeje, a choroby nowotworowe pojawiają się często wraz z wiekiem, dlatego jesteśmy przygotowani na to, że pacjentów będzie coraz więcej, stąd potrzeba rozbudowania zakładu i zakupu nowego sprzętu. W tej chwili zmienia się też technika, urządzenia są jeszcze bardziej precyzyjne, co mocno wpływa na jakość leczenia.  W zakładzie będą przyjmowani głównie pacjenci, którzy leczą się ambulatoryjnie, czyli tacy, którzy przychodzą na zabieg naświetlania, a później wracają do domu- tłumaczy rzecznik.

Nowy jednokondygnacyjny budynek, będzie się znajdował w pobliżu kliniki hematologii. –W podziemiach będą bunkry, w których zainstalowane zostaną dwa akceleratory do wykonywania badań. Pierwsze zabiegi w zakładzie radioterapii będą wykonywane w lipcu przyszłego roku – dodaje rzecznik.

Budowa i wyposażenie zakładu radioterapii to koszt ponad 33 milionów złotych. Pieniądze na realizację inwestycji pochodzą z Ministerstwa Zdrowia i Urzędu Marszałkowskiego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna