Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Zakaz odwiedzin w szpitalach - powodem grypa

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zakaz odwiedzin w szpitalach - powodem grypa

30 stycznia 2019 / Tekst

W Świętokrzyskim Centrum Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego oraz na oddziałach położniczym i neonatologicznym w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka wprowadzony został czasowy zakaz odwiedzin.

W Świętokrzyskim Centrum neurologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego wprowadzono całkowity zakaz odwiedzin, natomiast w pawilonie pediatrycznym przy dziecku może przebywać maksymalnie jedna osoba. -Zakaz został wprowadzony ze względu na bezpieczeństwo pacjentów, do szpitala przychodzą osoby w różnym stanie, bywa, że zainfekowane wirusem. Te ograniczenia są podyktowane bezpieczeństwem pacjentów, ponieważ infekcje bardzo szybko się roznoszą - informuje Anna Mazur Kałuża, rzecznik lecznicy. -Od połowy stycznia grypę stwierdzono u 42 pacjentów szpitala. Ograniczenie odwiedzin w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii wprowadzono nie tylko ze względu na grypę, ale i z powodu dużej liczby zachorowań wywołanych wirusem RSV, który jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci - uzupełnia rzecznik.

Zakaz odwiedzin został także wprowadzony na dwóch oddziałach w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka - położniczym neonatologicznym. -Zakaz podyktowany jest sytuacją epidemiologiczną, związaną ze zwiększoną ilością zachorowań na infekcje wirusowe. Działanie ma charakter prewencyjny, kierujemy się dobrem naszych pacjentów - powiedział Rafał Szpak Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka. -Zarówno kobiety po porodzie, a szczególnie nowonarodzone dzieci są mało odporne na infekcje, dlatego doszliśmy do wniosku, że zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć - dodał dyrektor Szpak.

Od 1 stycznia organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej naszego województwa zarejestrowały ponad 9,5 tysiąca podejrzeń przypadków grypy. -Zarówno w regionie jak i w całym kraju obserwujemy spodziewany o tej porze roku wzrost zachorowań z objawami ze strony układu oddechowego. Jesteśmy tuż przed szczytem sezonu epidemicznego grypy, który przypada najczęściej w lutym lub marcu - informuje Marzena Haponiuk, kierownik oddziału Nadzoru Przeciwepidemicznego Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kielcach. -Z punktu widzenia epidemiologii grypy, nadal można poddać się szczepieniu  ochronnemu , które jest najskuteczniejszą metodą zapobiegania zachorowaniu, a także chroni nas przed ewentualnym powikłaniem - uzupełnia Haponiuk.

Największa zachorowalność na grypę notowana jest w grupie dzieci w wieku od zera do 4 lat a także  wśród młodzieży do lat 14.  W opinii służb sanitarnych wciąż zbyt mało osób szczepi się przeciwko grypie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna