Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Żadnych nowych zachorowań! Kolejne 54 osoby w regionie wygrały z chorobą

poniedziałek, 04 maja 2020 17:42 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Według raportu Ministerstwa Zdrowia w województwie świętokrzyskim w ciągu kilku ostatnich godzin nie potwierdzono nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na tym jednak dobre wieści się nie kończą.

Jak informuje Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego, we wczorajszym komunikacie, w wyniku błędu, który pojawił się w raporcie, jeden z przypadków uwzględniono dwukrotnie. Był to mężczyzna w sile wieku z powiatu koneckiego. Zatem obecnie w województwie odnotowanych jest 281 przypadków, w tym osiem zgonów oraz 118 ozdrowień.

Potwierdzono również 54 przypadki ozdrowień. Koronawirusa pokonało osiemnastu mieszkańców powiatu skarżyskiego, dwunastu mieszkańców powiatu kieleckiego, siedmiu ze starachowickiego, pięciu z jędrzejowskiego i koneckiego, trzech z pińczowskiego, dwóch z ostrowieckiego, a także mieszkaniec powiatu staszowskiego i włoszczowskiego.

Ponadto w województwie świętokrzyskim 72 osoby są hospitalizowane, 2948 przebywa na kwarantannie kwarantannie, a 40 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO