Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH

poniedziałek, 24 lutego 2020 20:32 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Już za kilka dni rozpoczną się XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Do Kielc przyjadą producenci i dystrybutorzy maszyn oraz najnowocześniejszych rozwiązań służących ochronie środowiska i gospodarce odpadami.

Tegoroczne Targi EKOTECH odbędą się od 26 do 27 lutego. Udział w nich zapowiedzieli wiodący europejscy producenci urządzeń do przetwórstwa odpadów, m.in. z Polski, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Finlandii czy Szwajcarii.

Poprzednia, jubileuszowa edycja zgromadziła w Targach Kielce 62 firmy z 8 krajów. W minionych 20 latach w targowych halach spotykali się wiodący europejscy producenci urządzeń do przetwórstwa odpadów. Prezentowali profesjonalne systemy niszcząco-prasujące, prasy i belownice przeznaczone do wielu rodzajów nieczystości oraz kompletne linie służące do produkcji brykietu. Przedstawiciele branży komunalnej ukazywali rozwiązania do zmniejszania objętości odpadów oraz odzysku surowców z materiałów segregowanych. Można było również zobaczyć specjalistyczne pojazdy oraz najnowocześniejsze urządzenia i maszyny dla kopalń, budownictwa, recyklingu oraz technologii bezwykopowych.

Gośćmi specjalnymi będą Marek i Edek, czyli najbardziej rozpoznawalni złomiarze w naszym kraju. Uczestnicy popularnego programu rozrywkowego będą gościć w Targach Kielce podczas pierwszego dnia wydarzenia. W trakcie godzinnej rozmowy opowiedzą o tym, czym się zajmowali dawniej i jak tak naprawdę zaczęła się ich przygoda ze zbieraniem złomu.

Podczas Targów odbędzie się szereg konferencji dla branżowych specjalistów i samorządowców. Zaplanowane zostały również warsztaty edukacyjne dotyczące prawidłowego zagospodarowania i segregacji odpadów. Już po raz ósmy zorganizowane zostanie Forum Gospodarki Odpadami, które corocznie przyciąga ponad 200 słuchaczy. W programie znalazły się także wykłady wieloletniego partnera – Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. Szczegółowy program dwudniowego wydarzenia i informacje dotyczące zgłoszenia udziału w konferencjach można znaleźć na stronie Targów Kielce.

Imprezie towarzyszyć będzie również konkurs  Targów Kielce w kategorii „najlepszy produkt lub oferta prezentowana na targach”.

Udział w targach jest bezpłatny.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO