Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Wzmożone kontrole na świętokrzyskich drogach

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Wzmożone kontrole na świętokrzyskich drogach

08 lutego 2019 / Tekst

Na terenie województwa świętokrzyskiego prowadzone są dziś wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też obserwują czy piesi nie łamią przepisów. Działania obejmują także rowerzystów, którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy "niechronionych".

-Prowadzone działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów m.in. poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami stosowania się do przepisów ruchu drogowego w relacji kierujący-pieszy oraz kierujący-rowerzysta - informuje sierżant sztabowy Damian  Janus z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. -Są to bardzo istotne działania, biorąc pod uwagę fakt, że na terenie naszego województwa zginęło w minionym roku 40 pieszych, a 238 zostało rannych. Bardzo często do tragicznych zdarzeń dochodzi w m miejscach, które powinny być najbezpieczniejsze dla pieszych czyli przejściach dla pieszych.  Kierujący, którzy nie ustąpią pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, będą np. wyprzedzać lub omijać inne pojazdy, które zatrzymały się przed przejściem  w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową - dodaje funkcjonariusz.

Przypominamy, że za tego rodzaju wykroczenia grozi mandat karny w wysokości nawet 500 zł i 10 punktów karnych, jednak policjant w takiej sytuacji może odstąpić od postępowania mandatowego i zatrzymać kierującemu uprawnienia, a o jego dalszych losach decydować będzie wówczas sąd.

Akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" potrwa w piątek do godziny 22.

ZOSTAW KOMENTARZ