Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Wsparcie województwa dla ważnych projektów

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Wsparcie województwa dla ważnych projektów

Kielce / 14 lutego 2019 / Tekst

Prawie 11,5 miliona złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na ważne projekty otrzymają gminy i instytucje z województwa świętokrzyskiego. Stosowne umowy z beneficjentami podpisali członkowie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Z ramienia naszego województwa umowy zawarł Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego i Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. – Podpisujemy umowy w obszarze społecznym, ale także dotyczące m.in. oświetlenia – mówił marszałek Bętkowski.

Wsparcie otrzymały gminy Skarżysko-Kamienna i Ruda Maleniecka oraz organizacje społeczne Caritas Diecezji Kieleckiej i Sandomierskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością Intelektualną. – Dofinansowanie to 7 milionów złotych. Projekt, który realizujemy jest dla nas bardzo ważny. Chcemy wymienić całe oświetlenie w naszej gminie do końca 2021 roku. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.  To duża oszczędność dla budżetu, a dzięki tej inwestycji będzie u nas bezpieczniej – uważa Konrad Kronig, prezydent miasta Skarżysko-Kamienna.

Z kolei Ruda Maleniecka otrzymała ponad 450 tysięcy złotych na utworzenie świetlicy środowiskowej. – To inwestycja dla uczniów z naszych szkół. Będą tam prowadzone zajęcia z profesjonalnym opiekunem przez osiem godzin dziennie. Planujemy, aby odbywały się one od godziny 12 do 20. W ramach tego projektu zakładamy przygotowanie odpowiednich pomieszczeń – tłumaczy Leszek Kuca, wójt gminy.

Dofinansowanie uzyskały także dwie organizacje społeczne. Jedną z nich jest Caritas Diecezji Kieleckiej, która podpisała umowę na prawie 3 miliony złotych na realizację projektu „NOWA JAKOŚĆ CODZIENNOŚCI, rozwój usług społecznych w regionie świętokrzyskim: wsparcie środowiskowe osób niesamodzielnych”. W jego ramach utworzone zostaną nowe miejsca świadczenia usług związanych z mieszkalnictwem wspomaganych, rodzinne domy pomocy oraz centrum usług środowiskowych. – Szukamy rozwiązań, które pomogą uchronić osoby niesamodzielne przed kierowaniem do placówek opieki całodobowej. Staramy się to zastąpić działaniami o charakterze środowiskowym – wyjaśnia ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

Sandomierskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością Intelektualną zrealizuje z kolei projekt „Mieszkanie treningowe krokiem milowym do samodzielności”, którego celem jest ułatwienie dostępu i podnoszenie jakości usług społecznych dla mieszkańców z terenu powiatu opatowskiego i sandomierskiego poprzez wsparcie usamodzielnienia i integracji społecznej osób całkowicie i częściowo niesamodzielnych. – Utworzyliśmy tzw. mieszkania treningowe. Teraz podpisujemy umowę na prawie 800 tysięcy złotych na ich prowadzenie na okres 2 lat – informuje Kazimierz Dyka, prezes organizacji.

ZOSTAW KOMENTARZ