Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Wsparcie dla szpitali i pielęgniarek

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Wsparcie dla szpitali i pielęgniarek

Kielce / 11 października 2018 / Tekst

Blisko 1,5 miliona złotych na doposażenie oddziałów ratunkowych otrzymały z Ministerstwa Zdrowia szpitale w Kielcach, Skarżysku-Kamiennej, Starachowicach i Sandomierzu. Z kolei prawie 2,5 miliona złotych zostało przeznaczone na stypendia dla pielęgniarek, które kształcą się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Środki zostały wypłacone w ramach inicjatyw "Wspieramy Szpitalne Oddziały Ratunkowe" oraz "Wsparcie na starcie! - program rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa". 

Dofinansowanie przeznaczone na Szpitalne Oddziały Ratunkowe ma służyć szybkiemu i skutecznemu ratowanie życia pacjentów w sytuacji, gdy ze względu na stan zdrowia, wymagają niezwłocznego podjęcia diagnostyki i leczenia. Fundusze unijne będą przeznaczone na zakup aparatury dla dzieci, które potrzebują specjalnego, dostosowanego do nich sprzętu. Nowa aparatura medyczna trafi do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej, Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach oraz Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu.

Projekt "Wsparcie na starcie! - program rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa" powstał w celu zapewnienia skutecznej wymiany pokoleniowej w zawodzie pielęgniarek. Umowa została podpisana z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczelnia otrzymała ponad 2,4 miliona złotych, które zostaną przeznaczone na stypendia dla pielęgniarek i położnych. Miesięczne stypendium dla studentów wyniesie 800 złotych, a dla absolwentów wchodzących do zawodu przez dwa lata po ukończeniu kształcenia tysiąc złotych.

Umowy z przedstawicielami pięciu dofinansowanych placówek podpisał w Urzędzie Wojewódzkim wiceminister Zdrowia Sławomir Gadomski.

Do tej pory w województwie świętokrzyskim w celu poprawy jakości i dostępności usług zdrowotnych podpisanych zostało 12 umów o łącznej wartości ponad 113,8 miliona złotych oraz 8 umów o wartości 17,1 miliona złotych, które zostały przeznaczone m.in. na szkolenia kadr medycznych, programy profilaktyczne oraz działania jakościowe.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna