Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Wokaliści, naukowcy i artyści to m.in. laureaci „Talentów Świętokrzyskich”

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Wokaliści, naukowcy i artyści to m.in. laureaci „Talentów Świętokrzyskich”

Kielce / 08 listopada 2019 / Tekst
fot. Mateusz Wolski fot. Mateusz Wolski

Najbardziej uzdolnieni z województwa świętokrzyskiego zostali nagrodzeni. „Talenty Świętokrzyskie” powędrowały do przedstawicieli przeróżnych dziedzin nauki i kultury.

"Talenty Świętokrzyskie" to nagroda przyznawana już od 2000 roku przez samorząd województwa świętokrzyskiego dla wybitnie uzdolnionych uczniów i studentów z terenu regionu.

Obradujący pod przewodnictwem marszałka Andrzeja Bętkowskiego Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował o przyznaniu 19 nagród w ramach tegorocznej edycji „Świętokrzyskiego Programu Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów i Studentów”. Komisja ds. nagród sprawdziła i oceniła pod względem formalnym i merytorycznym 70 wniosków, do nagród rekomendując 19 kandydatów (16 nagród indywidualnych i 3 zespołowe).

– Jestem bardzo zadowolona, że zostałam wyróżniona. Bardzo się cieszę, że moja praca naukowa została w taki sposób doceniona. Jest to dla mnie motywacja do dalszych badań. Jest to dowód na to, że warto robić to co się lubi – mówiła Zuzanna Rydz, jedna z laureatek.

– Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że to nasze rodzinne miasto. Pracujemy razem od czterech lat, a śpiewu uczymy się w studiu piosenki „Sami” pod opieką pani Samueli Modzelewskiej od ponad dziesięciu. Cztery lata temu pan Przemysław Sękowski zebrał nas i utworzył kwartet "What’s Up". Na próbach spotykamy się przynajmniej raz w tygodniu. Dużo ćwiczymy, nagrywamy i występujemy na różnych wydarzeniach – powiedziała Julia Palmowska z zespołu "What’s Up".

W tegorocznej edycji wśród nagrodzonych tytułem „Talent świętokrzyski” są m.in.:

– Bartosz Borkowski, uczeń liceum w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach – laureat 12. Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921-1956, Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych”.

– Weronika Chaba, uczennica liceum w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach – laureatka 6 miejsca 55. Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swiniarskiego, finalistka LXV Olimpiady Chemicznej.

– Anna Suska, studentka Uniwersytetu Warszawskiego – autorka wielu referatów oraz publikacji z dziedziny politologii wygłoszonych podczas ogólnopolskich konferencji naukowych, uczestniczka projektu badawczego Ośrodka Analiz Politologicznych Uniwersytetu Warszawskiego “Social Media PoliticalIndex 2019”, autorka monografii naukowej z zakresu historii i politologii.

– Kwartet wokalny "What’s Up" w składzie: Emilia Chlewicka, Izabela Drogosz, Julia Palmowska, Urszula Szumska.

Nagrodzone osoby oprócz zaszczytnego tytułu „Talent Świętokrzyski” otrzymają także nagrodę finansową – w przypadku nagród indywidualnych – 2200 zł, nagród zespołowych 3000 zł.

Pełną listę laureatów opublikujemy wkrótce.

ZOSTAW KOMENTARZ