Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Województwo Świętokrzyskie nominowane w konkursie "Zdrowy Samorząd 2020"

środa, 29 stycznia 2020 14:32 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Województwo Świętokrzyskie zostało nominowane w konkursie "Zdrowy Samorząd 2020". Nasz region doceniono za realizację "Regionalnego Programu Zdrowotnego w zakresie profilaktyki chorób układu oddechowego dla pracowników zawodowo narażonych na działanie pyłu zwłókniającego" oraz programu "Zapobieganie ciężkim zapaleniom płuc u chorych onkologicznych z najczęstszymi nowotworami litymi i hematologicznymi".

Konkurs "Zdrowy Samorząd" organizowany jest po raz trzeci przez Portal Samorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia. Do redakcji wpłynęło z całego kraju aż 135 programów zdrowotnych zgłoszonych przez gminy, powiaty i województwa. Spośród zgłoszeń wybrano 30 nominowanych samorządów. Wśród nich znalazło się województwo świętokrzyskie. Laureaci zostaną wyłonieni przez Radę Konsultacyjną konkursu.

Statuetki "Zdrowy Samorząd 2020" zostaną przyznane w kategoriach: Zdrowa Gmina/ Miasto, Zdrowy Powiat, Zdrowe Województwo. Jeden z projektów otrzyma nagrodę czytelników RynekZdrowia.pl i PortalSamorzadowy.pl. Głosowanie czytelników trwa do 24 lutego do godziny 12.

Swój głos na samorząd województwa świętokrzyskiego można oddać pod adresem https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/zdrowy-samorzad-2020,74/wojewodztwo-swietokrzyskie,2394/

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO