Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Wojewoda odwołał świętokrzyskiego inspektora transportu drogowego. Pracownicy protestują

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Wojewoda odwołał świętokrzyskiego inspektora transportu drogowego. Pracownicy protestują

Kielce / 29 listopada 2019 / Tekst

Patryk Czuba, dotychczasowy świętokrzyski inspektor transportu drogowego, został odwołany ze stanowiska. Decyzję podjął wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. W tej sprawie pracownicy inspektoratu napisali list otwarty do przedstawiciela rządu w regionie.

– To była wspólna decyzja z dyrektorem generalnym. Chcemy wprowadzić trochę inną koncepcję i usprawnić działanie tej służby. Nie wiem, z jakiego powodu decyzja jest tak negatywnie odbierana. Poczekajmy, aż wszystko się unormuje – mówi Radiu eM Kielce wojewoda Zbigniew Koniusz.

Z odwołaniem Patryka Czuby nie zgadzają się pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Kielcach, którzy napisali w tej sprawie list otwarty do wojewody. „Pragniemy wyrazić swoje najszczersze zaniepokojenie, niezadowolenie i stanowczy sprzeciw w związku z odwołaniem w dniu 27.11.2019r. Pana Patryka Czuby ze stanowiska Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego”,  czytamy w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji.

„Jest to dla nas wysoce niezrozumiała decyzja zważywszy na fakt, iż od czasu powołania w lutym 2019 roku Pan Patryk Czuba w krótkim czasie swoimi merytorycznymi decyzjami, przy ogromnym wsparciu ze strony Inspektorów ITD, doprowadził do tego, iż Inspektorat w rankingu wszystkich Wojewódzkich Inspektoratów w Polsce osiągnął wyróżniającą pozycję. W tak krótkim czasie wizerunek Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Kielcach został odbudowany, a funkcjonowanie usprawnione. Pod kierunkiem Pana Patryka Czuby tutejszy Inspektorat osiągnął doskonałe wyniki w zakresie kontroli transportu drogowego, rozwinęła się współpraca z innymi instytucjami, w tym z mediami” – podkreślają pracownicy WITD.

Zwracają oni również uwagę na okoliczności, w jakich Czuba został odwołany. „W dotychczasowej historii instytucji nigdy nie doszło do takiej sytuacji, żeby po wręczeniu przez Dyrektora Generalnego odwołania, do jednostki, wraz z byłym już Wojewódzkim Inspektorem, przyjechał Dyrektor Generalny, Dyrektor oraz Kierownik Kadr dopilnować i zabezpieczyć pieczątki, klucze, itp. w sejfie. To było szokujące tak dla pracowników, jak i dla Pana Patryka Czuby. Chcielibyśmy podkreślić, że taka sytuacja dotychczas nie miała miejsca. Każdy były kierownik jednostki ma czas w okresie wypowiedzenia na rozliczenie się. Nigdy nikomu komisyjnie nie odbierano pieczątek i kluczy! To było upokarzające i poniżające”.

Patryk Czuba został powołany na to stanowisko 7 lutego 2019 roku przez wojewodę Agatę Wojtyszek. Aktualnie znajduje się na trzymiesięcznym wypowiedzeniu.

ZOSTAW KOMENTARZ