Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Włoszczowa: statuetki dla zasłużonych mieszkańców i firm

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Włoszczowa: statuetki dla zasłużonych mieszkańców i firm

Włoszczowa / 02 stycznia 2017 / Tekst
M. Król podczas gali wręczenia statuetek . M. Król podczas gali wręczenia statuetek . Źródło: UG Włoszczowa

Statuetki hetmana Stefana Czarnieckiego po raz pierwszy trafiły w ręce zasłużonych mieszkańców i firm z terenu gminy Włoszczowa. Wśród nich znaleźli się m.in. społecznik i pomysłodawca budowy pomnika św. Jana Pawła II oraz wieloletni nauczyciel muzyki i animator kultury.

 

Jak informuje na swojej stronie internetowej gmina Włoszczowa, samorząd po raz pierwszy w taki sposób uhonorował zasłużonych mieszkańców oraz firmy. O przyznaniu statuetek przedstawiających hetmana Stefana Czarnieckiego trzymającego kontury gminy zdecydowali radni specjalną uchwałą. 

 

Wśród nagrodzonych znaleźli się: 81-letni Ryszard Macherski - społecznik, animator wielu społecznych przedsięwzięć w mieście, m.in. budowy pomnika św. Jana Pawła II oraz nadania Przemysławowi Gosiewskiemu tytułu honorowego obywatela Włoszczowy i nazwania jego imieniem jednego z rond. 

 

Druga statuetka trafiła w ręce cenionego i  lubianego w mieście nauczyciela muzyki i animatora kultury, 71-letniego Mieczysława Króla znanego ze swojego zaangażowania w życie gminy oraz parafii. Od ponad 30 lat prowadzi Chór Seniora „Niezastąpieni”, który swoim bogatym repertuarem uświetnia wiele uroczystości o charakterze patriotycznym i religijnym. Jego praca przyczyniła się do odkrycia wielu talentów i rozwinięcia pasji wokalnych. Od 26-lat kieruje Stowarzyszeniem Miast Bliźniaczych Włoszczowa – Le Passage (Francja).

 

Oprócz dwóch nagród indywidualnych, statuetki przyznano także czterem firmom działającym na terenie gminy: Effector (Włoszczowa), Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej (Włoszczowa), Strunobet-Migacz (Kuzki), ZPUE SA (Włoszczowa).

 

mjk | UG we Włoszczowie

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna