Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Wielki kongres w Kielcach. Przyjedzie wicepremier

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Wielki kongres w Kielcach. Przyjedzie wicepremier

Kielce / 06 grudnia 2019 / Tekst
Wielki kongres w Kielcach. Przyjedzie wicepremier Fot. Narodowy Instytut Wolności

Już 11 grudnia w Kielcach odbędzie się Świętokrzyski Kongres Organizacji Pozarządowych. Wezmą w nim udział przedstawiciele stowarzyszeń z całej polski, ale również gość specjalny – wicepremier Piotr Gliński. Wstęp na to wydarzenie jest wolny po wcześniejszej rejestracji.

Uczestnicy kongresu będą rozmawiać m.in. o systemie zlecania zadań publicznych i sytuacji trzeciego sektora w Polsce. Zaplanowano również specjalny blok szkoleniowy dotyczący fundraisingu, tworzenia projektów oraz wizerunku organizacji. W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie działalność Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. – Przygotowujemy zmiany dotyczące zleceń zadań publicznych i Rady Dialogu Obywatelskiego. Istnieje wiele działań, które się w tej chwili toczą i chcemy, żeby organizacje pozarządowe były uczestnikami tej debaty i tych zdarzeń – mówi Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności.

Jak twierdzi senator Krzysztof Słoń, kongres ma również wymiar prestiżowy. –  To bardzo cenna inicjatywa i oczekiwana przez środowiska organizacji pozarządowych oraz nowa jakość w ich funkcjonowaniu. Kongres to podniesienie prestiżu tych instytucji. Cieszę się, że samorząd chce je wesprzeć, bo to się opłaca – dodaje senator Prawa i Sprawiedliwości.

Organizatorem spotkania jest Narodowy Instytut Wolności, Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego, ale również marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. – Liczymy, że przyciągnie ono wiele organizacji – przyznaje marszałek.

Początek kongresu o godzinie 10 w Grand Hotel Best Western. Wówczas rozpocznie się rejestracja uczestników.

ZOSTAW KOMENTARZ