smartwatch

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Widowiskowy Hubertus we Włoszczowie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Widowiskowy Hubertus we Włoszczowie

Włoszczowa / 12 października 2017 / Tekst
fot. Fundacja Folwark Podzamcze fot. Fundacja Folwark Podzamcze

W najbliższą niedzielę już po raz trzeci na włoszczowskim Podzamczu spotkają się myśliwi. Tegoroczny Hubertus będzie równie tradycyjny, co widowiskowy. Co znajdzie się w programie wydarzenia?

Jak mówi Tadeusz Jedliczka, prezes fundacji „Folwark Podzamcze” , impreza jest okazją do zapoznania się z tradycją Hubertusów, jakie odbywały się na włoszczowskim Podzamczu przed stu laty. – Będzie można zobaczyć cały dorobek tradycji łowieckiej Włoszczowy i regionu świętokrzyskiego – informuje.

Impreza rozpocznie się Mszą świętą polową. Po niej nastąpi oficjalne otwarcie i gonitwa za lisem. Jednym z najbardziej widowiskowych punktów wydarzenia będą pokazy konne. – Głównym ich elementem będzie pokaz dżygitówki w wykonaniu mojego brata, Huberta. Dżygitówka, czyli pokaz akrobacji na koniu w pełnym galopie,  jest naszą rodzinną tradycją. Nasz przodek, Stanisław Niemojewski, będąc uczniem piotrkowskiego gimnazjum zapoznał się z Kozakami i z nimi zaprzyjaźnił. To oni nauczyli go tej sztuki – wyjaśnia Tadeusz Jedliczka.

W organizację wydarzenia włączyły się lokalne koła łowieckie i leśnicy. Imprezie towarzyszyć będzie degustacja potraw z dziczyzny, a także wystawy  biżuterii i akcesoriów łowieckich.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna