Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

REGION

Widełczanki z kolejnym sukcesem

piątek, 07 lutego 2020 14:55 / Autor: Michał Łosiak
Fot. UMWŚ
Michał Łosiak

Koło Gospodyń Wiejskich Widełczanki z gminy Daleszyce zajęło II miejsce w finale krajowym plebiscytu „Mistrzowie Agro 2019”. Dziś panie odwiedziły Urząd Marszałkowski, gdzie oprócz życzeń otrzymały symboliczne wsparcie.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 1 lutego podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie pod Warszawą, poznaliśmy Rolnika Roku, Sołtysa Roku, Gospodyni Roku, Sołectwo Roku, Gospodarstwo Agroturystyczne Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku 2019.

W tej ostatniej kategorii na drugim stopniu podium stanęły Widełczanki, które dziś odwiedziły Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Od przedstawicieli Zarządu: marszałka Andrzeja Bętkowskiego, wicemarszałek Renaty Janik i Marka Jońcy panie otrzymały czek o wartości tysiąca złotych.

Koło Gospodyń Wiejskich Widełczanki z gminy Daleszyce zawiązało się w 2019 roku, liczy 11 członków, w tym 10 gospodyń i 1 gospodarza. Od początku Koło aktywnie promuje swoją miejscowość Widełki uczestnicząc w lokalnych i regionalnych imprezach. Podczas VIII Święta Pieroga Świętokrzyskiego w Bobrzy w ubiegłym roku Widełczanki zajęły pierwsze miejsce w konkursie na najsmaczniejszego pieroga. Kolejny sukces to tytuł Koła Gospodyń Wiejskich Roku 2019 w województwie świętokrzyskim w regionalnym etapie konkursu „Mistrzowie Agro 2019”. Ukoronowaniem ich dotychczasowej działalności są sukcesy na szczeblu ogólnopolskim – II miejsce w finale krajowym tego konkursu.

(źródło: UMWŚ)

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO