Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WFOŚiGW będzie miał trzy biura terenowe

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

WFOŚiGW będzie miał trzy biura terenowe

Kielce / 16 maja 2019 / Tekst

W Opatowie, Starachowicach i Jędrzejowie powstaną biura terenowe Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które będą obsługiwać osoby zainteresowane programem "Czyste powietrze". Placówki zostaną otwarte już w przyszłym tygodniu.

Skąd wzięła się idea otwarcia nowych punktów? - Popularność programu "Czyste powietrze" sprawiła, że mnóstwo osób dzwoniło i przyjeżdżało do siedziby Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Chodzi o przepływ informacji, o poinformowanie, jakie są zasady i kwestie dotyczące złożenia wniosków. Te wszystkie problemy proceduralne, które najczęściej towarzyszą kwestii pozyskiwania środków z WFOŚiGW, muszą być bardzo precyzyjnie wyjaśnione. W tym programie nasz wojewódzki Fundusz jest liderem jeśli chodzi o kraj, ale to nie znaczy, że spoczywamy na laurach. Chcemy być liderem i dlatego planowane jest uruchomienie w najbliższym czasie tych trzech placówek - tłumaczy Bartłomiej Dorywalski, wicewojewoda świętokrzyski.

Nowe punktypowstaną w starostwach powiatowych w Jędrzejowie i Opatowie oraz w Urzędzie Miasta w Starachowicach. - Do tych placówek przychodzi bardzo dużo beneficjentów. Położenie ich nie jest przypadkowe. Starachowice to najbardziej wysunięte na północ miasto naszego województwa, w którym beneficjenci z powiatów skarżyskiego, starachowickiego, jak również ostrowieckiego mają najbliżej. Opatów to miasto na wschodzie, a Jędrzejów na południu naszego województwa. Uważamy, że to jest najlepszy układ, który sprawi, że mieszkańcy regionu będą mieli jak największą możliwość skorzystania z programu "Czyste powietrze" - mówi Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach i dodaje, że jeśli zainteresowanie programem będzie jeszcze większe, być może zostaną uruchomione kolejne punkty.

Placówka w Jędrzejowie zostanie otwarta 21 maja o godzinie 9, dzień później w Opatowie, a 23 maja w Starachowicach. Biura będą pracować od poniedziałku do piątku od godziny 7.30 do 15.30.

W spotkaniu wziął udział również senator Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Słoń. Podkreślił on, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach jest prekursorem wielu nowatorskich rozwiązań, które ułatwią mieszkańcom naszego regionu załatwianie spraw. - Placówki doradcze i konsultacyjne będą umieszczone w tych miastach, w których jest duże zainteresowanie i do których jest dobry dojazd. Dzięki temu będą mogli skorzystać z bezpośredniego kontaktu z pracownikami - zauważył senator.

ZOSTAW KOMENTARZ