Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Ważne inwestycje drogowe. Zarząd podjął decyzję

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ważne inwestycje drogowe. Zarząd podjął decyzję

Kielce / 06 grudnia 2018 / Tekst
Ważne inwestycje drogowe. Zarząd podjął decyzję Urząd Marszałkowski w Kielcach

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego pozytywnie zaopiniował dwie inwestycje drogowe w gminie Smyków i w Kielcach. Pierwsza z nich to rozbudowa drogi powiatowej Grzymałków – Gliniany Las – Smyków, druga – budowa ulicy Ratajskiej w Kielcach na odcinku od ul. Kordeckiego do ul. Sobieskiego.

O opinię w sprawie pierwszej z dróg do Zarządu Województwa wystąpił dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Końskich. Projektowana droga w gminie Smyków będzie miała prawie 2,5 kilometra długości i 6 metrów szerokości jezdni. Będzie przebiegała od skrzyżowania z drogą powiatową nr 0450T aż do skrzyżowania z drogą krajową nr 74.

Z kolei ul. Ratajska w Kielcach (od. Al. Na Stadion do ul. Ściegiennego) o długości 190 metrów będzie miała sześciometrowej szerokości jezdnię.

W ramach inwestycji powstaną też 3, 5 - 4 metrowej szerokości zjazdy na działki i posesje lub też szerokości dostosowanej do istniejących bram. Projektowany odcinek drogi obsługiwać będzie ruch lokalny, jako dojazd do budynków jednorodzinnych i garaży.

(źródło: komunikat Urzędu Marszałkowskiego)

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna