Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Ważne decyzje Sejmiku

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ważne decyzje Sejmiku

Kielce / 25 lutego 2019 / Tekst

Strategia Rozwoju, Edukacyjna Sieć Informatyczna, uprawa maku i konopi – decyzje m.in. w tych sprawach podjęli radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego podczas poniedziałkowej sesji, która odbyła się w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej.

Jednen z najważniejszych punktów obrad dotyczył określenia zasad, trybu i harmonogramu opracowania Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego 2030+. – To bardzo ważny dokument. Na nim opierają się nie tylko strategiczne, ale również bardzo konkretne działania związane z wydatkowaniem środków finansowych – tłumaczył Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku. Projekt przedstawił radnym Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego. – Przyjęcie tej uchwały będzie oficjalnym rozpoczęciem prac nad przygotowaniem tego najważniejszego dokumentu samorządu województwa określającego obszary, cele i kierunki polityki rozwoju. Przystępujemy do bardzo ważnej pracy – zaznaczył marszałek Bętkowski. Za uchwałą głosowało 20 radnych, jeden był przeciw, a 7 wstrzymało się.

O projekcie dotyczącym określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawy maku niskomorfinowego i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw mówił z kolei Marek Jońca, członek Zarządu Województwa. – W 2019 roku w województwie świętokrzyskim uprawa maku niskomorfinowego będzie prowadzona w 30 gminach o łącznej powierzchni 513 ha, natomiast uprawa konopi włóknistych planowana jest na terenie 39 gmin województwa na ogólne powierzchni 907,5 ha – informował radnych. Ważnym, z punktu widzenia placówek oświatowych, było głosowanie dotyczące pomocy rzeczowej partnerom w projekcie „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa”. – Na promocję programu przeznaczono 100 tysięcy złotych, z czego 88 tysięcy złotych przeznaczymy na zakup mikrorobotów. W projekcie uczestniczy 49 gmin – wyjaśniał Marek Jońca. Projekty zostały przyjęte przez Sejmik jednogłośnie.

ZOSTAW KOMENTARZ