Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»W województwie działa już pierwszy oddział ginekologiczny "jednego dnia"

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

W województwie działa już pierwszy oddział ginekologiczny "jednego dnia"

Włoszczowa / 06 listopada 2019 / Tekst
Szpital Powiatowy we Włoszczowie Szpital Powiatowy we Włoszczowie

W Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie  działa już pierwszy w województwie  oddział ginekologiczny "jednego dnia". W lecznicy wykonywane są zabiegi chirurgiczne niewymagające długiej hospitalizacji. W minionym miesiącu z usług oddziału skorzystały już pierwsze pacjentki.

Na oddziale włoszczowskiego szpitala przeprowadzane są tylko zabiegi, które zostały wcześniej zaplanowane. – W zespole pracuje dwóch lekarzy ginekologów, którzy w określone w harmonogramie dni przyjmują pacjentki po wcześniejszej diagnostyce,  do małych i średnich operacji. Są to zabiegi, które trwają od kilku do maksymalnie kilkudziesięciu minut. Pacjentka  po kilku godzinach od zabiegu  jest wypisywana do domu – mówi dyrektor lecznicy Rafał Krupa.

– Zapraszamy pacjentki z całego województwa do wpisywania się w kolejkę na zabiegi, ponieważ nie jest to oddział wyłącznie dla mieszkanek Włoszczowy – dodaje dyrektor.

Włoszczowski oddział ginekologii "jednego dnia" oferuje pacjentkom szereg zabiegów, m.in. usunięcie polipów, konizację szyjki macicy, pobieranie wycinków szyjki macicy oraz operacje wysiłkowego nietrzymania moczu.

ZOSTAW KOMENTARZ