Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

W szpitalu w Chmielniku zaczęła działać poradnia alergologiczna

środa, 22 lipca 2020 11:09 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Przy Szpitalu Powiatowym w Chmielniku uruchomiona została poradnia alergologiczna. W murach lecznicy funkcjonuje również oddział alergologiczny, dlatego powstanie przychodni było konieczne, aby pacjenci po hospitalizacji mogli kontynuować leczenie i korzystać z konsultacji specjalistów.

To ważna i bardzo dobra wiadomość dla wszystkich alergików. W poradni przyjmowane są zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

- Uruchomienie poradni alergologicznej przy szpitalu w Chmielniku zdecydowanie poprawia dostępność do tego rodzaju leczenia. Jak wiemy, wciąż wzrasta liczba osób, u których diagnozuje się różne schorzenia alergiczne. Dlatego tak ważne jest, aby pacjenci z powiatu kieleckiego, ale nie tylko, mieli możliwość szybkiego dostępu do lekarza specjalisty – wyjaśnia Stefan Bąk, członek zarządu powiatu w Kielcach, który nadzoruje działalność powiatowych placówek medycznych.

– W strukturach szpitala funkcjonuje oddział alergologiczny, gdzie przyjmowani są dorośli, tak więc powstanie poradni było niezwykle istotne. Pacjenci mogą teraz kontynuować leczenie w poradni, a chorzy, którzy wymagają przyjęcia do szpitala, w szybszy i łatwiejszy sposób poddadzą się hospitalizacji – dodaje Stefan Bąk.

Z poradnią alergologiczną można skontaktować się pod nr tel. 41 354 30 23, wew. 260. Czynna jest trzy razy w tygodniu. We wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00 pacjentów przyjmuje lekarz dermatolog, alergolog. W czwartki w godzinach od 11.15 do 15.15 pomocy udziela specjalista chorób wewnętrznych, chorób płuc, alergologii oraz immunologii klinicznej, a w piątki w godzinach od 11.00 do 15.00 dyżuruje pediatra, alergolog. Tego dnia w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci.

By móc korzystać z usług poradni alergologicznej, należy posiadać skierowanie. Ze względu na specyfikę diagnostyki i leczenia nie prowadzone są teleporady, a wizyty odbywają się osobiście. Po każdej osobie przeprowadzana jest dezynfekcja, a do budynku pacjenci wpuszczani są pojedynczo, po wcześniejszym umówieniu daty i godziny wizyty.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO