Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

W Świętokrzyskiem wzrosło bezrobocie

środa, 12 sierpnia 2020 15:17 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Według danych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy liczba bezrobotnych w regionie  wynosiła w lipcu 45 tys. 956 i wzrosła w relacji do czerwca o 178 osób. Pomimo ogólnego wzrostu, lipiec był jednak miesiącem, w którym po raz pierwszy od początku trwania pandemii w sześciu powiatach odnotowano spadki bezrobocia.

Jak podkreśla Krzysztof Szczeszek, wicedyrektor WUP w Kielcach, pomimo niewielkiego wzrostu bezrobocia wiele branż zaczyna się otwierać na nowych pracowników.

– Widzimy więcej ofert pracy szczególnie w takich branżach jak budownictwo czy sprzedaż. Jeśli chodzi o poprzedni rok, również można było zauważyć wzrost bezrobocia w porównaniu do czerwca i lipca. Wzrost w tych miesiącach wynika z uwagi na to, że kończy się rok szkolny i część uczniów chce podejmować pracę albo staż – tłumaczy dyrektor.

– Pozytywny jest wzrost ofert pracy aż o 622,w stosunku do przedniego miesiąca; wynosi on w lipcu 2 263 oferty. W sześciu powiatach odnotowaliśmy również spadek bezrobocia - kieleckim, ostrowieckim, pińczowskim, sandomierskim, starachowickim i skarżyskim – wymienia.

W lipcu do urzędu wpłynęły także zgłoszenia o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Dotyczy to 61 pracowników zakładu branży przetwórstwa mięsnego z Łopuszna, w którym planowane jest zaprzestanie działalności.

Nowy numer!
35/2020 35/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO