Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»W świętokrzyskich szkołach brakuje nauczycieli!

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

W świętokrzyskich szkołach brakuje nauczycieli!

Świętokrzyskie / 10 września 2019 / Tekst

W województwie świętokrzyskim brakuje nauczycieli. Na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Kielcach dostępnych jest ponad 200 ofert pracy dla nauczycieli szkół i przedszkoli. Najwięcej ogłoszeń dotyczy pracy dla nauczycieli przedmiotów zawodowych, ale też nauczania początkowego oraz osób ze specjalizacją oligofrenopedagogika.

– Dyrektorzy na bieżąco podają nam informacje o wolnych etatach i zamieszczamy ogłoszenia na stronie kuratorium. Brakuje nauczycieli szczególnie w teoretycznych przedmiotach zawodowych. Prowadzimy obecnie rozmowy z Politechniką Świętokrzyską, aby niektórzy wykładowcy mogli przynajmniej w części swojego etatu pracować w szkołach, ponieważ bardzo trudno znaleźć dobrego nauczyciela przedmiotów zawodowych – informuje Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

Opinię o trudnościach w znalezieniu dobrych fachowców potwierdzają dyrektorzy szkół. – Obecnie szukamy osoby do prowadzenia zajęć w zawodzie technik logistyk, pozostałe miejsca udało się obsadzić jednak łatwo nie było. Bardzo trudno jest znaleźć dobrego pedagoga, który jest w stanie przygotować ucznia rzetelnie do zawodu. Muszę też zaznaczyć, że w naszej placówce sporo nauczycieli pracuje w wymiarze wyższym niż jeden etat i dzięki temu załataliśmy nasze potrzeby – informuje Dariusz Wójcik, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach.

Oprócz nauczycieli przedmiotów zawodowych w wielu szkołach brakuje również informatyków oraz nauczycieli języków obcych. W tym przypadku spora część z ogłoszeń dotyczy pracy na kilka godzin, więc trudno się dziwić, że na takie zatrudnienie nie ma chętnych.

ZOSTAW KOMENTARZ