Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»W sobotę odjedzie kolejny "Pociąg do zdrowia"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

W sobotę odjedzie kolejny "Pociąg do zdrowia"

Kielce-Busko-Zdrój / 05 lipca 2018 / Tekst

Bezpłatnie sprawdzić ciśnienie, poziom cukru we krwi i dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu będą mogli w najbliższą sobotę pasażerowie pociągu na trasie z Kielc do Buska-Zdroju i z powrotem. Badania odbywać się będą w ramach akcji profilaktycznej "Pociąg do zdrowia".

 

Pociąg z Kielc odjedzie o godzinie 11.04 i 11.54, a z Buska-Zdroju o 12.06 i 12.56. Oprócz badania ciśnienia, cukru i dwutlenku węgla, pasażerowie będą mogli zapoznać się z instruktażem na fantomach samobadania piersi, resuscytacji krążeniowo oddechowej oraz udzielenia pierwszej pomocy w stanach nagłych, takich jak zachłyśnięcie, drgawki itp.

Uczestnicy akcji otrzymają ponadto indywidualne wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia i zapobiegania chorobom nowotworowym.

Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego. Jego organizatorem jest Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy w Kielcach, Świętokrzyskim Centrum Onkologii, Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonej Górze, Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oraz Przewozami Regionalnymi oddział świętokrzyski z siedzibą w Skarżysku - Kamiennej.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna