Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»W poniedziałek nadzwyczajna sesja Sejmiku

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

W poniedziałek nadzwyczajna sesja Sejmiku

Kielce / 01 marca 2019 / Tekst

4 marca w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego dotycząca problemów rolnictwa w naszym regionie. O obrady wnioskowali radni Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Chcielibyśmy na tej sesji poruszyć sprawę sadowników. Wiemy jaki był ubiegły rok. Ceny były katastrofalne. Wiele owoców zostało na drzewach. Problem potęguje sprawa firmy Eskimos i firm skupowych, które nie uzyskały zapłaty, a w konsekwencji i rolnicy nie otrzymali należnych pieniędzy. Nasz niepokój budzi również zamiar podniesienia stawki VAT na soki owocowe i nektary co może spowodować podniesienie cen – tłumaczy radny Andrzej Swajda. – Sytuacja na  rynku trzody chlewnej jest ciężka. Poprzedni minister spał, a z działań obecnego nic nie wynika. Dalej wjeżdża mięso z Europy zachodniej, natomiast nasi hodowcy nie mogą nic sprzedać, a jeżeli już to poniżej kosztów – dodaje radny Leszek Wawrzyła.

Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku ma nadzieję, że obrady będą owocne. – Spodziewam się dobrej dyskusji. Wczoraj odbyło się posiedzenie Komisji Rolnictwa. Debata była ożywiona. Osobiście oczekuję na wspólne wypracowanie stanowiska, które przyniesie wymierne efekty – mówi przewodniczący Andrzej Pruś.

Pod wnioskiem o nadzwyczajną sesję podpisało się 9 radnych. Początek obrad planowany jest na godzinę 13.

ZOSTAW KOMENTARZ