Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»W poniedziałek nadzwyczajna sesja Sejmiku

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

W poniedziałek nadzwyczajna sesja Sejmiku

Kielce / 01 marca 2019 / Tekst

4 marca w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego dotycząca problemów rolnictwa w naszym regionie. O obrady wnioskowali radni Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Chcielibyśmy na tej sesji poruszyć sprawę sadowników. Wiemy jaki był ubiegły rok. Ceny były katastrofalne. Wiele owoców zostało na drzewach. Problem potęguje sprawa firmy Eskimos i firm skupowych, które nie uzyskały zapłaty, a w konsekwencji i rolnicy nie otrzymali należnych pieniędzy. Nasz niepokój budzi również zamiar podniesienia stawki VAT na soki owocowe i nektary co może spowodować podniesienie cen – tłumaczy radny Andrzej Swajda. – Sytuacja na  rynku trzody chlewnej jest ciężka. Poprzedni minister spał, a z działań obecnego nic nie wynika. Dalej wjeżdża mięso z Europy zachodniej, natomiast nasi hodowcy nie mogą nic sprzedać, a jeżeli już to poniżej kosztów – dodaje radny Leszek Wawrzyła.

Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku ma nadzieję, że obrady będą owocne. – Spodziewam się dobrej dyskusji. Wczoraj odbyło się posiedzenie Komisji Rolnictwa. Debata była ożywiona. Osobiście oczekuję na wspólne wypracowanie stanowiska, które przyniesie wymierne efekty – mówi przewodniczący Andrzej Pruś.

Pod wnioskiem o nadzwyczajną sesję podpisało się 9 radnych. Początek obrad planowany jest na godzinę 13.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna