Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Urzędy i firmy pod lupą inspektorów. Sprawdzą czy przestrzegają obostrzeń

poniedziałek, 24 sierpnia 2020 13:07 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Lokale gastronomiczne, urzędy i sieci handlowe – te miejsca znalazły się pod lupą Państwowej Inspekcji Pracy. Inspektorzy sprawdzają stosowanie się instytucji do przepisów związanych z pandemią koronawirusa.

Kontrole trwają od zeszłego tygodnia. To efekt zapowiedzi głównego inspektora pracy Wiesława Łyszczka. Barbara Kaszycka z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach wymienia miejsca, które są w szczególnym zainteresowaniu instytucji. – To sklepy, biura rachunkowe, firmy budowlane, lokale gastronomiczne, urzędy i miejsca, gdzie pracownicy mają kontakt z klientami – tłumaczy w rozmowie z Radiem eM Kielce.

Inspektorzy sprawdzają dostosowanie przedsiębiorstw i urzędów do obostrzeń związanych z pandemią. – Wspieramy inspekcję sanitarną, którą informujemy o każdym przypadku naruszeń prawa. Sprawdzamy ocenę ryzyka zawodowego. Badamy czy są odpowiednie procedury, czy pracownicy są wyposażenie w maseczki, płyny dezynfekujące, czy są odpowiednie odległości i jak wygląda kontakt z klientem. To będą krótkie kontrole – informuje nasza rozmówczyni.  

Jak dodaje Barbara Kaszycka póki co nie ma jeszcze danych dotyczących przeprowadzonych dotychczas kontroli. W powiecie pińczowskim, który jeszcze do niedawna był tzw. żółtą strefą na koronawirusowej mapie Polski zbadano w zeszłym tygodniu dziesięć podmiotów.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO