Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Urząd Wojewódzki czeka na uchwały

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Urząd Wojewódzki czeka na uchwały

30 marca 2017 / Tekst

Jutro mija termin na złożenie uchwał końcowych dotyczących nowej sieci szkół. Do tej pory do Urzędu Wojewódzkiego  wpłynęło 29  takich dokumentów.  Jak jednak podkreśla Kazimierz Mądzik – świętokrzyski kurator oświaty, pozostałe powinny wpłynąć w ciągu najbliższych dni.

Choć Świętokrzyskie było jednym z pierwszych województw, w którym wszystkie samorządy wywiązały się z obowiązku przygotowania uchwał intencyjnych w sprawie nowych sieci szkół, to jednak w dalszym ciągu wiele z nich nie dostarczyło do urzędu wojewódzkiego uchwał końcowych. A ostateczny termin mija już jutro. – Do Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło  29 takich dokumentów. Ale jesteśmy pewni, że i w tym przypadku będzie 100 procent - powiedział Robert Frey, dyrektor Wydziału Prawnego, Nadzoru i Kontroli Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

O tym, że wszystkie samorządy wywiążą się z tego obowiązku jest przekonany także świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik. – Wszystkie uchwały, które wpłynęły do kuratorium otrzymały opinię pozytywną. W przypadku kilkunastu pojawiły się uwagi, ale samorządy zobowiązały się do naprawienia błędów. Nie ma więc obaw, że ktoś nie dośle nam uchwały końcowej. Myślę, że reszta uchwał pojawi się w ciągu najbliższych dni – powiedział kurator.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna