Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Urząd Marszałkowski wsparł świętokrzyską kulturę

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Urząd Marszałkowski wsparł świętokrzyską kulturę

Kielce / 07 marca 2019 / Tekst

300 tysięcy złotych dofinansowania na działalność kulturalną w 2019 roku przekazał zarząd województwa świętokrzyskiego. Do ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski konkursu wpłynęło 158 wniosków. 156 otrzymało dotację.

Na organizowanie i udział w festiwalach, przeglądach, prezentacjach, wystawach, konkursach, plenerach, warsztatach artystycznych, konferencjach, seminariach, szkoleniach, kursach oraz innych przedsięwzięciach o szczególnym znaczeniu dla rozwoju, upowszechniania i promocji kultury województwa świętokrzyskiego przeznaczono blisko 210 tysięcy złotych. Dofinansowanie otrzymało 100 zadań. Wśród nich są m. in. IX Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Opactwie 2019, 46. Międzynarodowy Harcerski Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, Ankh w Filharmonii i rekonstrukcja bitwy pod Osiekiem w 80-rocznicę wybuchu II wojny światowej.

51,5 tysiąca złotych zostało przeznaczone na wydawanie niskonakładowych niekomercyjnych publikacji w formie książkowej i multimedialnej, katalogów, albumów, druków ulotnych, nagrań fonograficznych i audiowizualnych, w szczególności o tematyce artystycznej, społeczno-kulturalnej i historycznej. Dofinansowanie otrzymały 33 podmioty, m.in. Fundacja Możesz Więcej z Bilczy na wydanie czterech numerów magazynu ,,Made in Świętokrzyskie”, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Opatowskiej na wydanie monografii z okazji obchodów 50 - lecia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Opatowskiej i Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach na wydanie książki ,,Plotka - rekonstrukcja graficzna pogromu kieleckiego" autorstwa Kristofa Biena.

Pozostałe środki przeznaczone zostały na realizację inicjatyw służących upowszechnianiu tradycji i regionalnego dziedzictwa kulturowego, ochronie dóbr kultury, sprzyjających budowaniu poczucia tożsamości kulturowej, w tym organizację imprez w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Dofinansowanie otrzymały 23 organizacje, wśród nich znalazły się m.in. Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "OMNIBUS" w Niedźwicach i Fundacja Studio TM z Kielc.

ZOSTAW KOMENTARZ