Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Umowa na S74 podpisana

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Umowa na S74 podpisana

Warszawa / 20 lutego 2019 / Tekst

W Ministerstwie Infrastruktury została podpisana umowa na opracowanie koncepcji programowej dla odcinka drogi ekspresowej S74 Łagów – Jałowęsy. W spotkaniu wzięła udział wojewoda Agata Wojtyszek.

Koncepcję opracuje wyłoniony w przetargu wykonawca, spółka Mosty Katowice, za około 3,8 mln złotych. Dokumentacja dla odcinka o długości 14,5 km powinna być gotowa w połowie 2020 roku. W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa, węzeł w Baćkowicach na skrzyżowaniu z drogą powiatową, 15 mostów i wiaduktów, w tym 6 w ciągu drogi ekspresowej S74, miejsce obsługi podróżnych. Wybudowane zostaną przejścia dla zwierząt i urządzenia ochrony środowiska oraz drogi dojazdowe. Odcinek drogi S74 będzie przebiegał na południe od istniejącej drogi nr 74, a w miejscowości Jałowęsy włączy się w planowaną obwodnicę Opatowa.

Jak informuje kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, rozpoczyna się tworzenie koncepcji programowej dla odcinka Cedzyna – Łagów o długości 32 km. Podpisana została umowa z firmą Trakt Katowice na opracowanie takiej dokumentacji w ciągu 16 miesięcy za około 5,6 mln złotych. Od ubiegłego roku trwają prace nad koncepcją programową dla ponad 27,5-kilometrowego odcinka S74 granica województwa łódzkiego/świętokrzyskiego – Przełom/Mniów. Na przełomie lutego i marca planowane jest podpisanie kolejnej umowy na taką dokumentację dla odcinka Przełom/Mniów – węzeł Kielce Zachód o długości 16,4 km. Trwa również realizacja umowy w ramach, której opracowana będzie koncepcja programowa dla obwodnicy Opatowa w ciągu DK9/S74 oraz przejścia przez Kielce w ciągu S74. To oznacza, że koncepcje programowe opracowane zostaną dla wszystkich odcinków S74 od granicy województwa łódzkiego i świętokrzyskiego do Opatowa o łącznej długości ponad 100 km.

(źródło informacji: GDDKiA O/Kielce)

ZOSTAW KOMENTARZ