Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Trzymiesięczny areszt dla nożownika z Buska-Zdroju. Grozi mu dożywocie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Trzymiesięczny areszt dla nożownika z Buska-Zdroju. Grozi mu dożywocie

Busko-Zdrój / 20 maja 2019 / Tekst
fot. pixabay.com fot. pixabay.com

Trzymiesięczny areszt dla 33-letniego Łukasza Sz., podejrzanego o usiłowanie zabójstwa policjanta i dwumiesięczny dla 37-letniego Łukasza W., wobec którego skierowano zarzut o groźby karalne zasądził buski Sąd Rejonowy - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Daniel Prokopowicz. Tym samym sąd przychylił się do wniosku prokuratury.

Przypomnijmy: w minioną sobotę do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wpłynęło zgłoszenie, że w jednym ze sklepów w centrum miasta jakiś mężczyzna chodzi z nożem, miał też wygrażać jednemu z klientów. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Po chwili funkcjonariusze przed sklepem zastali stojącego mężczyznę, który wyglądem pasował do opisu. Policjanci rozpoczęli legitymowanie 37 – letniego Łukasza W., mieszkańca Kielc. W tym czasie ze sklepu wyszedł inny mężczyzna, wykrzykujący w stronę mundurowych. Był agresywny i odpychał policjantów, chcąc uniemożliwić prowadzenie im czynności. Podczas obezwładniania wyciągnął nóż i zadał nim dwa ciosy w plecy policjanta. W obezwładnieniu agresywnego napastnika pomogli świadkowie. Na miejsce przyjechały wezwane dodatkowe patrole. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że starszy z nich miał w organizmie około 1,6 promila alkoholu, natomiast młodszy, 33-letni Łukasz Sz. był trzeźwy. Pobrane zostały również próbki krwi do badania by sprawdzić, czy któryś z nich znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Wobec Łukasza Sz., jak się okazało radnego z Buska-Zdroju, został skierowany akt oskarżenia o usiłowanie zabójstwa. Za ten czyn, jak informuje rzecznik prokuratury, grozi mu nawet dożywocie.

ZOSTAW KOMENTARZ