Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Trwa Europejski Tydzień Autyzmu. Specjaliści zapraszają na konsultacje

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Trwa Europejski Tydzień Autyzmu. Specjaliści zapraszają na konsultacje

Kielce / 02 grudnia 2019 / Tekst

Trwa Europejski Tydzień Autyzmu. Tradycyjnie od kilku lat oddział kielecki Krajowego Towarzystwa Autyzmu organizuje akcję „ Zaświeć się na niebiesko dla Autyzmu". Najbliższe dni mają zwrócić uwagę na to, jak często dzieci oraz osoby z autyzmem są niesprawiedliwie oceniane.

Autyzm to jeden z najpoważniejszych zdrowotnych problemów cywilizacyjnych świata, lecz świadomość społeczna dotycząca przyczyn, objawów i możliwości leczenia tego schorzenia jest wciąż stosunkowo niewielka. 

Zaburzenie diagnozowane jest u coraz większej liczby osób. – Rośnie grono dzieci zapisujących się na diagnozę i nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na miejsca, gdzie prowadzona jest terapia. W poradni dla osób z autyzmem przy ulicy Księcia Mieszka I w Kielcach oferujemy m.in. proces diagnostyczny oraz  wskazówki dla rodziców. Jeśli chodzi o dzieci, prowadzimy terapię logopedyczną i indywidualną terapię pedagogiczną, ale też zajęcia poprzez sztukę. Dla dorosłych oferujemy zajęcia poszerzające nie tylko ich umiejętności poznawcze, ale i  samodzielność – opowiada Paulina Kosno, pedagog.

W ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu stowarzyszenie prowadzić będzie bezpłatne dyżury specjalistów dla wszystkich osób, które szukają informacji o tym zagadnieniu oraz pomocy i wsparcia ze strony specjalistów.  Oto harmonogram dyżurów, które będą się odbywały w siedzibie Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział Kielce przy ulicy Mieszka I-ego 79:

02.XII  11.00 – 13.00 03.XII  08.00 – 10.00 04.XII   09.00 – 11.00 05.XII  10.00 – 12.00 06.XII  10.00 – 12.00

Dodatkowo 5 grudnia w oddziale odbędzie się kiermasz, na którym będzie można kupić kartki i ozdoby świąteczne wykonane przez dorosłe osoby z autyzmem.  

Akcję "Zaświeć  się na niebiesko" patronatem honorowym objął marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. Do akcji przyłączyli się m.in. Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta Kielce, Starostwo Powiatowe, Kieleckie Centrum Kultury, Zamek Królewski w Chęcinach, Galeria Echo oraz Wzgórze Zamkowe.

ZOSTAW KOMENTARZ