Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»To najlepsze szkoły w Polsce i regionie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

To najlepsze szkoły w Polsce i regionie

świętokrzyskie / 11 stycznia 2019 / Tekst

Liceum imienia świętej Jadwigi Królowej w Kielc po raz kolejny znalazło się na pierwszym miejscu wśród najlepszych szkół w województwie świętokrzyskim. Według rankingu "Perspektyw" w 2018 szkoła zajęła 12 miejsce w Polsce. Drugą notę w województwie uzyskało Liceum im. Jana Śniadeckiego w Kielcach.

Liceum im. świętej Jadwigi Królowej zajęło to samo miejsce co rok wcześniej. Co ten wynik oznacza dla dyrekcji i uczniów?

- Jest to dla nas powód do ogromnej radości. Oznacza, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele bardzo intensywnie pracują i dzięki temu osiągnęliśmy tak wysoki wynik. Oczywiście za tym też idzie doping, mobilizacja i wsparcie rodziców i wszystkim tym trzem grupom serdecznie dziękuję. Podziękowania należą się również administracji szkoły, która organizuje zaplecze, co jest bardzo ważne i dzięki temu to wszystko funkcjonuje bez zastrzeżeń - tłumaczy siostra Natalia Małgorzata Białek, dyrektor Zespół Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach.

- Bardzo się cieszymy, bo żeby otrzymać wysokie miejsce w rankingu, to uczniowie musza sie wykazać bardzo wysokim stopniem zdawalności matury w podstawie i w rozszerzeniu, a 25 procent tego wyniku jest miejscem dla laureatów olimpiad ogólnopolskich - dodaje.

Na drugim miejscu w naszym województwie, podobnie jak w ubiegłym roku, znalazło się II Liceum im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. Jednak zanotowało spadek z miejsca 94 na 114.

- To bardzo wysoka nota biorąc pod uwagę, że ranking przewiduje tysiąc szkół, chociaż przykro nam, że wypadliśmy z pierwszej setki. Ale myślę, że wynik i tak jest dobry. 45 procent tej noty to są wyniki egzaminów maturalnych na poziomie rozszerzonym i one mają decydujący wpływ. Niestety zeszłoroczne matury wypadły trochę słabiej niż w poprzednich latach, co się przełożyło na takie miejsce w zestawieniu. Mimo wszystko jesteśmy dumni ze 114 miejsca - mówi Tomasz Kośny, dyrektor szkoły.

Trzecie miejsce w województwie i 115 w kraju zajęło Liceum im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W rankingu techników na pierwszym miejscu w regionie uplasowało się Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie, które zajęło 53 miejsce w kraju. Drugie miejsce w województwie i 84 w Polsce zajął Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku.

Ogólnopolski ranking "Perspektyw" ukazał się po raz 21. Na ocenę miały wpływ m.in. wyniki matur oraz osiągnięcia uczniów w olimpiadach ogólnopolskich i międzynarodowych. Przy ocenie techników brane były pod uwagę również wyniki egzaminów zawodowych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna