Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Tłumy na Targach Pracy w Piekoszowie

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Tłumy na Targach Pracy w Piekoszowie

18 października 2018 / Tekst

Ponad 300 ofert pracy czekało na osoby, które odwiedziły Targi Edukacji i Pracy w Piekoszowie Poszukiwani byli m.in. spawacze, ślusarze, operatorzy, kierowcy oraz elektromonterzy. Podczas wydarzenia można było również otrzymać informację na temat bezpłatnych szkoleń oraz skonsultować się z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy.

Główną ideą Targów Pracy jest rozwijanie rynku pracy oraz zgromadzenie w jednym miejscu bezrobotnych oraz pracodawców. -Oferty, które przedstawiali wystawcy były przeznaczone zarówno dla osób młodych, niepełnoletnich, a także dla osób z dużym doświadczeniem zawodowym. Takie targi organizujemy kilka razy do roku w różnych miejscach. Są to spotkania nie tylko dla osób poszukujących pracy ale również dla tych, którzy chcieliby zmienić zawód i zdobyć dodatkowe kwalifikacje- mówił Dawid Tobiasz dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Kielcach.

 Szczególnym zainteresowaniem osób młodych cieszyły się oferty pracy związane z działalnością call center oraz obsługą klienta. -Bardzo się cieszę, że tu przyszłam. Zaciekawiło mnie dużo ofert związanych z moim kierunkiem. To ogromny plus, że w jednym miejscu jest tyle ofert pracy i to w dodatku związanych z moimi zainteresowaniami - powiedziała Dominika Krawczyńska, studentka UJK, która odwiedziła targi.

Targi zostały zorganizowane przez Świętokrzyską Wojewódzką Komendę OHP w Kielcach i Urząd Gminy w Piekoszowie.

ZOSTAW KOMENTARZ