Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

REGION

[FOTO] Terytorialsi walczą z epidemią. Pomagają mieszkańcom

czwartek, 02 kwietnia 2020 09:20 / Autor: Michał Łosiak
Fot. WOT
Michał Łosiak

Transport żywności i leków, mierzenie temperatury i pomoc kombatantom – tak mieszkańców naszego regionu wspierają świętokrzyscy terytorialsi. Brygada aktywnie włącza się w walkę z pandemią koronawirusa.

Codziennie ponad 200 żołnierzy 10. Świętokrzyskiego Brygady Obrony Terytorialnej wspiera społeczność w trakcie narodowej kwarantanny. Z pomocy korzysta m.in. personel medyczny, obecnie będący na pierwszej linii walki z koronawirusem. Terytorialsi pomagają, mierząc temperaturę wchodzącym do lecznic pacjentom.

Brygada zapewnia również transport żywności, który odbywa się każdego dnia. Codziennie do osób objętych kwarantanną domową dostarczane są posiłki. Na szczególne wsparcie mogą liczyć kombatanci z Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych. Żołnierze zapewniają, że są z nimi w stałym kontakcie, przekazując im m.in. leki i artykuły pierwszej potrzeby.

Od  dwóch tygodni wojskowi przygotowują także paczki żywnościowe w magazynie Caritasu, które następnie są rozwożone do najbardziej potrzebujących. Każdego dnia pomoc dociera do ponad 60 gospodarstw domowych. 

– To wielki obowiązek i odpowiedzialność. Jesteśmy mocno zdeterminowani  i będziemy służyć pomocą mieszkańcom województwa tak długo, jak to będzie konieczne. Flota naszych pojazdów jest ciągle w ruchu. Wszystkie zadania wojsko wykonuje z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa i zaleceń sanitarnych. Mam nadzieje, że dzięki naszym działaniom niektórym będzie nieco łatwiej przetrwać ten trudny okres  – mówi por. Marcin Kowal, oficer prasowy brygady.

(Fot. WOT)

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO