Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Targi szansą dla bezrobotnych

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Targi szansą dla bezrobotnych

powiat kielecki / 03 kwietnia 2018 / Tekst

Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach przygotowuje kolejne edycje Powiatowych Targów Pracy. Najbliższe odbędą się 11 maja w Łagowie. Podczas tego typu przedsięwzięć swoją ofertę przedstawiają takie instytucje jak Ochotnicze Hufce Pracy, Zakład Doskonalenia Zawodowego czy agencje zatrudnienia. To propozycja zarówno dla bezrobotnych, jak i osób, które chcą zmienić pracę lub podnieść swoje kwalifikacje.

Dotychczas PUP zorganizował 42 edycje targów pracy, w których uczestniczyło w sumie ponad 18 tysięcy zarejestrowanych bezrobotnych. Wzięło w nich udział przeszło 1400 wystawców zgłaszających około 10 tysięcy wolnych miejsc pracy. Targi stały się dobrym sposobem na łączenie różnych firm i instytucji publicznych z poszukującymi zatrudnienia czy kursów.

Jak mówi starosta kielecki Michał Godowski, ciężko ująć w statystyce skuteczność Powiatowych Targów Pracy w zwalczaniu bezrobocia, ale przekonuje, że warto je organizować. - Powracający na nasze targi pracodawcy świadczą o tym, że ma to sens. Inaczej te podmioty nie byłyby zainteresowane uczestnictwem w takiej imprezie. Widać także istotne zaangażowanie osób bezrobotnych. Niejednokrotnie zdarzało się, że niektórzy wychodzili z targów z podpisaną umową lub poważną propozycją jej zawarcia – mówi starosta Michał Godowski.

W tym roku PUP zamierza zorganizować 4 edycje Powiatowych Targów Pracy. Po tych majowych, kolejne odbędą się 15 czerwca, 21 września oraz 19 października.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna