Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Targi Pracy w Łagowie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Targi Pracy w Łagowie

Łagów / 11 maja 2018 / Tekst

29 wystawców i ponad 1200 ofert pracy – tak wyglądały Targi Pracy zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach. Przedsiębiorcy i osoby bezrobotne miały możliwość bezpośredniego spotkania i znalezienie najlepszej oferty.

18 pracodawców oraz 11 instytucji partnerstwa lokalnego zaprezentowało swoje oferty podczas Targów Pracy w Łagowie. Wystawcy poszukiwali m.in. kierowców, kucharzy, kelnerów, czy sekretarek.  Jak mówi Michał Godowski, starosta kielecki ideą Targów jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom współczesnego rynku pracy i osób bezrobotnych – Korzystamy z gościnności Łagowa i chcemy dać możliwość spotkania osobom poszukującym pracy i pracodawcom . Dziś obserwujemy ciekawe zjawisko, ponieważ obecnie rynek pracy to raczej rynek pracownika – przyznaje starosta kielecki.

Z Targów zadowolony jest także burmistrz Łagowa, który dostrzega w swoim mieście pozytywne zmiany w strukturze zatrudnienia – Bezrobotnych ubywa. Jest więcej pracodawców, którzy chętnie znaleźliby odpowiedzialną osobę do pracy, niż osób szukających zatrudnienia. Rozpoczynając pracę jako burmistrz w 2002 roku miałem do czynienia z setką podań o rejestrację w Urzędzie Pracy.  Dziś jest ich wręcz kilkanaście – mówił burmistrz Łagowa.

O Targach pracy pozytywnie wypowiadali się zarówno wystawcy, jak i bezrobotni.  Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Piotr Żołądek podziękował za tę inicjatywę staroście kieleckiemu – Urząd staje się bardziej przyjazny. Wierzę w to, że nowa perspektywa unijna będzie dawała możliwości walki z bezrobociem – dodał Piotr Żołądek.

Kolejne Powiatowe Targi Pracy odbędą się 16 czerwca w Chęcinach.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna