Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Talenty Świętokrzyskie. Trwa nabór wniosków

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Talenty Świętokrzyskie. Trwa nabór wniosków

Kielce / 31 lipca 2018 / Tekst
Talenty Świętokrzyskie. Trwa nabór wniosków www.swietokrzyskie.pro

Do 31 sierpnia można składać wnioski w kolejnej edycji „Świętokrzyskiego Programu Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów i Studentów”.

Celem programu jest promocja edukacji uzdolnionych uczniów i studentów z terenu województwa świętokrzyskiego poprzez przyznawanie nagrody Talenty Świętokrzyskie laureatom ogólnopolskich lub międzynarodowych olimpiad przedmiotowych, konkursów i turniejów oraz uczniom i studentom mającym wybitne osiągnięcia naukowe lub artystyczne, a także wsparcie przedsięwzięć o zasięgu regionalnym mających na celu promocję uzdolnień dzieci i młodzieży, olimpiad, konkursów, w tym projektów zbieżnych z założeniami niniejszego programu.

Nagroda przyznawana jest przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego. Wnioski mogą składać zarówno szkoły, jak i uczelnie, a także organizacje uczniowskie i studenckie. Jest to nagroda za osiągnięcia w minionym roku szkolnym i akademickim. – Program realizujemy od wielu lat. Od kilku lat funkcjonuje pod zmienioną nazwą. Co roku nagradzamy tym stypendium kilkudziesięciu uzdolnionych młodych ludzi – mówi Iwona Sinkiewicz-Potaczała, rzecznik prasowy marszałka województwa świętokrzyskiego.

Wzory wniosków i regulamin programu można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

ZOSTAW KOMENTARZ