Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Szpital w Czerwonej Górze rośnie. W nowym skrzydle powstanie jedyny taki zakład w województwie

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Szpital w Czerwonej Górze rośnie. W nowym skrzydle powstanie jedyny taki zakład w województwie

Czerwona Góra / 07 listopada 2019 / Tekst

Trwa rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze. W nowym skrzydle powstanie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, który pomieści 66 pacjentów, w tym 22 wentylowanych mechanicznie - będzie to pierwszy i jedyny tego typu zakład w województwie świętokrzyskim.

– Budowa nowego skrzydła jest na etapie zaawansowanym. Prace na zewnątrz są już zakończone, łącznie z ociepleniem budynku. Teraz ogrzewamy nowe skrzydło, aby wysuszyć tynki i móc kontynuować prace wykończeniowe. Stan zamknięty dokończymy do marca przyszłego roku, wtedy też będziemy mieć już wyposażenie. Liczymy na to, że pierwszych pacjentów przyjmiemy od lipca. Możemy powiedzieć, że wszystko idzie zgodnie z planem – informuje dyrektor szpitala Youssef Sleiman.

– Zakładamy, że w przyszłości pacjentów wentylowanych mechanicznie, czyli za pomocą respiratora będziemy mieli coraz więcej. Obliczyliśmy, że na ten moment zapotrzebowanie województwa jest na 15 - 18  takich miejsc, my będziemy mieli 22. Infrastruktura budynku jest jednak tak przygotowana, że w razie potrzeby przeznaczymy kolejne piętro dla pacjentów wentylowanych mechanicznie. Wszystko zależy oczywiście od potrzeb – dodaje dyrektor Youssef Sleiman.

Poprawa dostępności do świadczeń opiekuńczo-pielęgnacyjnych pozwoli na odzyskanie możliwie jak największej sprawności fizycznej i samodzielności osobom, które nie wymagają hospitalizacji lub mają ukończony proces leczenia szpitalnego, ale ze względu na stan zdrowia wymagają nadal całodobowej, specjalistycznej opieki.

ZOSTAW KOMENTARZ