Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Szpital w Czerwonej Górze dostał pieniądze na remont

poniedziałek, 16 marca 2020 16:43 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ponad pół miliona złotych od województwa świętokrzyskiego otrzyma Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze na przeprowadzenie remontów w obiektach placówki. Chodzi m.in. o remont dachów i chodnika.

Wykonanie napraw w obiektach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze jest sprawą bardzo pilną. Placowka przeprowadziła przegląd budynków, który wykazał wiele nieprawidłowości w zakresie stanu technicznego infrastruktury budowlanej. Ich pozostawienie może skutkować dalszym niszczeniem infrastruktury, a w konsekwencji wyłączeniem budynków z użytkowania z powodów bezpieczeństwa.

Zostanie więc przeprowadzony remont dachów, parkingu, chodnika i instalacji solarnych. – Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy przekazać szpitalowi w Czerwonej Górze środki finansowe. Przyczynią się do poprawy jakości pracy szpitalnego personelu, ale też w lepszych warunkach będą diagnozowani i leczeni nasi pacjenci. O to nam przede wszystkim chodzi – mówi wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski.

Szpital musi wykorzystać środki do końca tego roku.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO