Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Szansa dla chorych. Ostatnie dni naboru

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Szansa dla chorych. Ostatnie dni naboru

07 lutego 2019 / Tekst
Szansa dla chorych. Ostatnie dni naboru Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Do 12 lutego Caritas Diecezji Kieleckiej przedłużył nabór uczestników do projektu. „Standardy w zakresie mieszkalnictwa wspomaganego dla osób chorujących psychicznie po wielokrotnych pobytach w szpitalu psychiatrycznym”.

Celem programu jest wyłonienie osób, które zamieszkają w lokalach wspomaganych, prowadzonych przez kielecką Caritas. Oferta skierowana jest do osób chorych psychicznie, które przynajmniej 2 razy przebywały w szpitalu na leczeniu  psychiatrycznym.

Głównym organizatorem projektu jest województwo Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie, zaś jego partnerami są województwo lubelskie, Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym Misericordia, województwo podkarpackie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy, województwo świętokrzyskie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach oraz Caritas Diecezji Kieleckiej.

Dofinansowanie programu, ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 wyniosło ponad 10 milionów złotych.

(oprac. na podst.: komunikat Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego)

ZOSTAW KOMENTARZ