STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Sylwester w Świętokrzyskiem

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Sylwester w Świętokrzyskiem

Świętokrzyskie / 29 grudnia 2016 / Tekst

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku a wraz z nim szaleństwo sylwestrowej nocy.  Jak co roku imprezy odbędą się w wielu restauracjach i klubach. W Świętokrzyskiem nie zabraknie także zabaw pod gołym niebem. Poniżej prezentujemy propozycje włodarzy kilku miast z regionu. 

Hucznie zapowiada się Sylwester w Gminie Morawica. Mieszkańcy tego terenu będą mieli bowiem dwa powody do świętowania: z jednej strony przywitanie Nowego Roku, a z drugiej uzyskanie przez gminę praw miejskich. – W tym roku będzie szczególnie. Zaplanowaliśmy więcej niż w poprzednich latach atrakcji i konkursów. Zaprosiliśmy do udziału straż. Będzie pokaz sztucznych ogni a także specjalny tort noworoczny. Chcemy w wyjątkowy sposób przeżyć te dwa ważne dla nas święta – powiedział  Marian Buras, wójt Gminy Morawica. Impreza odbędzie się 31 grudnia. Początek o godzinie 22.

Na świeżym powietrzu Nowy Rok zostanie powitany także we Włoszczowie. Na Placu Konstytucji 3 Maja wystąpi zespół Mega Beat. – Spotkanie rozpoczniemy chwilę po 23. Ten czas umili nam muzyka na żywo. Nie zabraknie oczywiście także pokazu sztucznych ogni. Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu – zachęca   Grzegorz Dziubek, burmistrz Włoszczowy.

„Sylwester pod Gwiazdami” odbędzie się również w Końskich. – Wydarzenie rozpocznie się już o 23.30. Oprócz noworocznego toastu będzie także pokaz sztucznych ogni. Wszystko to w Parku Miejskim w Końskich -  zapowiada Krzysztof Jasiński, zastępca burmistrza miasta.

Atrakcji nie zabraknie także w Kazimierzy Wielkiej. Na kazimierskim Rynku zagra zespół Twister. Będzie także pokaz sztucznych ogni.  Zabawa rozpocznie w sylwestrową noc o godzinie  22.   

Godzinę później, czyli o 23. spotkanie rozpoczną mieszkańcy Jędrzejowa. Na placu przed Centrum Kultury odbędzie się zabawa z DJ’em, nie zabraknie konkursów oraz pokazu sztucznych ogni.

Na zabawę pod gwiazdami zapraszają także włodarze Starachowic. - Na placu pod skałkami w sylwestrową  noc jako pierwszy wystąpi zespół Kredensi wykonujący covery znanych polskich przebojów. Kolejną gwiazdą koncertu będzie zespół Live Tribute Bryan Adams wykonujący na żywo hity światowej gwiazdy muzyki popowo-rockowej, Bryana Adamsa. Grupę tworzą muzycy z Warszawy, Kielc i Starachowic, którzy na co dzień zajmują się edukacją muzyczną, prowadzą studio nagrań oraz występują na scenie – zapowiadają organizatorzy.

Impreza odbędzie się oczywiście 31 grudnia. Spotkanie rozpocznie się o  godzinie 22.30 na placu pod skałkami. O północy noworoczne życzenia mieszkańcom przekaże prezydent Marek Materek, zaplanowano również pokaz sztucznych ogni.

 

 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)