Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Świętokrzyskie gminy otrzymały pieniądze na modernizację Wiejskich Ośrodków Kultury

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Świętokrzyskie gminy otrzymały pieniądze na modernizację Wiejskich Ośrodków Kultury

Kielce / 28 lutego 2019 / Tekst

Siedemnaście samorządów z województwa świętokrzyskiego otrzyma dofinansowanie z funduszy unijnych na przebudowę lub budowę świetlic wiejskich. Umowy o przyznanie pomocy podpisali marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik i członkowie zarządu województwa świętokrzyskiego. Łączna kwota dofinansowania wynosi prawie 6,5 miliona złotych.

O przyznanie pomocy na budowę, przebudowę i odnowienie obiektów kulturalnych, w tym świetlic i domów kultury oraz zakup niezbędnego wyposażenia ubiegało się 54 wnioskodawców.

Dofinansowanie otrzymały Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie na przebudowę i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Strawczynku, gmina Bieliny na przebudowę, rozbudowę i remont budynku w Hucie Nowej w celu utworzenia filii Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich, gmina Górno na przebudowę budynku na potrzeby świetlicy wiejskiej w Skorzeszycach, gmina Klimontów na przebudowę i wyposażenie obiektu kultury w Klimontowie, Gminny Ośrodek Kultury w Klimontowie na przebudowę i wyposażenie obiektu kultury w Ossolinie, gmina Oleśnica  na utworzenie Gminnego Centrum Kultury w Oleśnicy, gmina Sadowie na przebudowę i wyposażenie obiektu kultury w Ruszkowcu, gmina Iwaniska na budowa świetlicy wiejskiej w Mydłowie, gmina Obrazów na budowę Samorządowego Centrum Kultury w Obrazowie, gmina Rytwiany na przebudowę strażnicy OSP w Niedziałkach, gmina Stąporków na przebudowę budynku użyteczności publicznej w Krasnej, gmina Opatowiec na przebudowę i wyposażenie świetlic wiejskich w Mistrzowicach, Kęsowie oraz w Kocinie, gmina Czarnocin na przebudowę i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Będziakach, gmina Bejsce na przebudowę świetlicy wiejskiej w Grodowicach, gmina Smyków na budowę świetlicy wiejskiej w Stanowiskach, ggmina Słupia Jędrzejowska na przebudowę świetlicy wiejskiej w Słupi oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie budowę obiektu kultury w Nieczulicach.

- Wsparcie tych gmin jest bardzo ważne, ponieważ obszary wiejskie nie wymagają takiego wsparcia i to nie tylko w działaniach projektów, które pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego. Te zapóźnienia w rozwoju wsi są naprawdę bardzo duże. Dlatego takie działania, które wspierają te obszary w zakresie świetlic wiejskich, są bardzo ważne - mówi Marek Jońca, członek zarządu województwa świętokrzyskiego.

- Te lokalizacje, które zostały wybrane przez samorząd województwa są dla nas bardzo ważne. My dostaliśmy dofinansowanie na dwa projekty, z czego się bardzo cieszę, bo dwie większe miejscowości na terenie naszej gminy będą w przyszłym roku miały świetlice. Są to miejsca wyjątkowe, bo na pewno integrują społecznie i kulturowo naszych mieszkańców - podkreśla Marek Goździewski, wójt gminy Klimontów.

Podpisanie kolejnych umów z wnioskodawcami, którzy znaleźli się na liście rankingowej będzie możliwe dopiero, gdy pojawią się ewentualne oszczędności poprzetargowe.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna