Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Świętokrzyskie dobrze ocenione przez MEN

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Świętokrzyskie dobrze ocenione przez MEN

17 marca 2017 / Tekst

Ministerstwo Edukacji Narodowej podsumowało dotychczasowe działania  związane z reformą oświaty. Jak podkreśla wicewojewoda świętokrzyski  Andrzej Bętkowski nasz region został bardzo wysoko oceniony. 

Województwo świętokrzyskie jest jednym z dwóch regionów w Polsce, w których wszystkie samorządy przesłały do kuratora oświaty uchwały intencyjne dotyczące nowych sieci szkół. To zostało docenione przez MEN. – W minionym tygodniu w  Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie, na którym podsumowano pierwszy etap wdrażania reformy oświaty. Nasze województwo zostało bardzo wysoko ocenione za realizację tego procesu. Jesteśmy jednym z dwóch regionów w Polsce, w których wszystkie samorządy przygotowały uchwały intencyjne, co więcej żaden z  nadesłanych do kuratora dokumentów nie otrzymał negatywnej opinii  – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej  wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski.

Uchwały intencyjne zaopiniowane,  teraz pora na uchwały końcowe. Na ich nadesłanie samorządy mają jeszcze tylko niecałe dwa tygodnie. Póki co z tego obowiązku wywiązała się jedynie Miedziana Góra.   –Mamy już komplet uchwał intencyjnych. Wpłynęło do nas 116 dokumentów, jedynie czternaście z nich otrzymało opinię pozytywną z uwagami. Jednak zastrzeżenia są bardzo nieduże, nie powinno być więc problemu z  naprawieniem błędów. Pozostałe uchwały otrzymały opinie pozytywne. Dlatego jestem przekonany, że nie będzie problemu z uchwałami końcowymi  – przyznał Kazimierz Mądzik,  świętokrzyski kurator oświaty.

Uchwały końcowe muszą zostać przygotowane i nadesłane do 31 marca. Kolejnym etapem wdrażania reformy oświaty jest podpisywanie kolejnych rozporządzeń. W tym tygodniu minister Anna Zalewska podpisała dwa takie dokumenty. Pierwszy z nich dotyczy  przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Kazimierz Mądzik zapowiada, że jego zarządzenie kuratora o rekrutacji do szkół w naszym regionie pojawi się w ciągu najbliższych dni.

Z kolei drugie rozporządzenie minister dotyczy  udzielania dotacji na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i ćwiczeniowe. Dokument określa m.in. sposób przekazywania przez dyrektora szkoły samorządom informacji niezbędnych dla ustalenia wysokości dotacji, wzór wniosku o jej udzielenie, a także sposób rozliczania z otrzymanej pomocy. Szczegóły dotyczące rozporządzeń można znaleźć na stronie ministerialnej. 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna