Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Świętokrzyskie dobrze ocenione przez MEN

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Świętokrzyskie dobrze ocenione przez MEN

17 marca 2017 / Tekst

Ministerstwo Edukacji Narodowej podsumowało dotychczasowe działania  związane z reformą oświaty. Jak podkreśla wicewojewoda świętokrzyski  Andrzej Bętkowski nasz region został bardzo wysoko oceniony. 

Województwo świętokrzyskie jest jednym z dwóch regionów w Polsce, w których wszystkie samorządy przesłały do kuratora oświaty uchwały intencyjne dotyczące nowych sieci szkół. To zostało docenione przez MEN. – W minionym tygodniu w  Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie, na którym podsumowano pierwszy etap wdrażania reformy oświaty. Nasze województwo zostało bardzo wysoko ocenione za realizację tego procesu. Jesteśmy jednym z dwóch regionów w Polsce, w których wszystkie samorządy przygotowały uchwały intencyjne, co więcej żaden z  nadesłanych do kuratora dokumentów nie otrzymał negatywnej opinii  – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej  wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski.

Uchwały intencyjne zaopiniowane,  teraz pora na uchwały końcowe. Na ich nadesłanie samorządy mają jeszcze tylko niecałe dwa tygodnie. Póki co z tego obowiązku wywiązała się jedynie Miedziana Góra.   –Mamy już komplet uchwał intencyjnych. Wpłynęło do nas 116 dokumentów, jedynie czternaście z nich otrzymało opinię pozytywną z uwagami. Jednak zastrzeżenia są bardzo nieduże, nie powinno być więc problemu z  naprawieniem błędów. Pozostałe uchwały otrzymały opinie pozytywne. Dlatego jestem przekonany, że nie będzie problemu z uchwałami końcowymi  – przyznał Kazimierz Mądzik,  świętokrzyski kurator oświaty.

Uchwały końcowe muszą zostać przygotowane i nadesłane do 31 marca. Kolejnym etapem wdrażania reformy oświaty jest podpisywanie kolejnych rozporządzeń. W tym tygodniu minister Anna Zalewska podpisała dwa takie dokumenty. Pierwszy z nich dotyczy  przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Kazimierz Mądzik zapowiada, że jego zarządzenie kuratora o rekrutacji do szkół w naszym regionie pojawi się w ciągu najbliższych dni.

Z kolei drugie rozporządzenie minister dotyczy  udzielania dotacji na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i ćwiczeniowe. Dokument określa m.in. sposób przekazywania przez dyrektora szkoły samorządom informacji niezbędnych dla ustalenia wysokości dotacji, wzór wniosku o jej udzielenie, a także sposób rozliczania z otrzymanej pomocy. Szczegóły dotyczące rozporządzeń można znaleźć na stronie ministerialnej. 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna