Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Świętokrzyski Przegląd Teatrów po angielsku

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Świętokrzyski Przegląd Teatrów po angielsku

12 marca 2019 / Tekst

Blisko 100 uczniów z całego województwa wzięło udział w XIII Świętokrzyskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury.

Przegląd teatrów jest nie tylko formą nabywania umiejętności językowych, ale również kształtowania autoprezentacji i wystąpień publicznych. – Chcemy stwarzać takie możliwości dla uczniów, aby sprawniej posługiwali się językiem angielskim. Poza tym edukacja teatralna rozwija różnego rodzaju kompetencje, uczy sztuki występowania, współpracy oraz wrażliwości – podkreślił Jacek Wołowiec, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. – Przygotowanie spektaklu to spore wyzwanie, a przedstawienia w języku angielskim wymagają jeszcze większego wkładu pracy zarówno od uczniów jak i nauczycieli. Jest to przedsięwzięcie, które integruje środowiska szkolne – uzupełnił dyrektor.

Na scenie można było zobaczyć takie spektakle jak "Pszczółka Maja", "Madagaskar" czy "Królowa Śniegu". – Coraz więcej szkół prezentuje sztuki oparte na własnych scenariuszach, w poprzednich latach wypowiadane kwestie były oparte w głównej mierze na utworach literackich – mówi Sławomir Sobocki, nauczyciel Konsultant w ŚCDN. – Są szkoły, które biorą udział w przeglądzie od trzynastu lat, widzimy, że nauka języków poprzez zabawę spotyka się z uznaniem pedagogów oraz uczniów – uzupełnia koordynator wydarzenia.

W XIII przeglądzie wzięli udział m.in. uczniowie Zespołu Szkół Społecznych im. Mikołaja Reja w Kielcach. – Już szósty rok z rzędu bierzemy udział w wydarzeniu, które w fantastyczny sposób rozwija znajomość języka. Jest to ogromne przedsięwzięcie, zaangażowana jest cała szkoła, nauczyciele angielskiego, plastyki, muzyki, rodzice i przede wszystkim uczniowie. Jest to ogromna inwestycja w rozwój młodych ludzi - podkreśla Marta Dętka, nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Społecznych im. Mikołaja Reja w Kielcach.

Przegląd Teatrów Szkolnych jest organizowany przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, we współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury oraz Urzędem Marszałkowski.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna