Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Świętokrzyska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej rozstrzygnięta

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Świętokrzyska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej rozstrzygnięta

Kielce / 10 maja 2018 / Tekst
fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki

Świętokrzyska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej rozstrzygnięta. Laureaci ze szkół ponadgimnazjalnych odebrali nagrody z rąk wicewojewody świętokrzyskiego, Andrzeja Bętkowskiego.  

W tym roku do Olimpiady przystąpiło 61 uczniów z 12 szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy musieli zmierzyć się z rozległą wiedzą dotyczącą bycia konsumentem. Jak przyznaje Alicja Majka-Kowalczyk, koordynator Olimpiady wyłonienie laureatów było bardzo trudne, a poziom niezwykle wyrównany – Olimpiada polegała na zaznajomieniu się uczniów z ustawami i aktami prawnymi dotyczącymi konsumenta. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „Zdobądź swoje prawa i poznaj obowiązki konsumenckie”. – mówi o celu Olimpiady Alicja Majka-Kowalczyk.

Zwyciężczynią Konkursu została Julia Barańska z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach. Laureaci, ale również wszyscy uczestnicy mieli okazję do zwiększenia swojej wiedzy konsumenckiej, ale również odpowiedzi na pytanie „Co oznacza być konsumentem?” – Jesteśmy konsumentami codziennie, nawet o tym nie wiedząc. Bycie świadomym konsumentem daje bardzo wiele praw. – zaznacza Julia Dziuba z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, która uplasowała się na drugim miejscu. Trzecia okazała się Paulina Fiuk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jędrzejowie.

Na uroczystości obecny był Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, Marek Niechciał. Podzielił się z młodymi ludźmi praktycznym zastosowaniem przepisów prawa i docenił trud włożony w przygotowanie do Olimpiady.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna