Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Świętokrzyscy strażacy otrzymali specjalistyczny sprzęt

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Świętokrzyscy strażacy otrzymali specjalistyczny sprzęt

Kielce / 19 lutego 2019 / Tekst

Kilkanaście nowych samochodów, łodzi, quad i sprzęt pożarniczy o wartości ponad 21 milionów złotych trafią w tym roku do świętokrzyskich strażaków. Pieniądze na doposażenie ratowników pochodzą m.in. ze dotacji rządowych i samorządowych, funduszy unijnych, a także środków własnych państwowych i ochotniczych straży pożarnych z województwa świętokrzyskiego.

Uroczyste przekazanie części sprzętu odbyło się przed budynkiem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Do jednostek trafiło już sześć samochodów, trzy łodzie oraz quad i przyczepka z agregatem prądotwórczym. Pojazdy otrzymały komendy Państwowej Straży Pożarnej z powiatów kieleckiego, ostrowieckiego, pińczowskiego, sandomierskiego oraz staszowskiego, łodzie jednostki z powiatu buskiego, jędrzejowskiego oraz starachowickiego, a quad z przyczepką Komenda Wojewódzka PSP w Kielcach.

- Dzisiejsza uroczystość to podniosła chwila dla strażaków z naszego województwa, ponieważ został im przekazany nowy sprzęt, który będzie służył mieszkańcom województwa i niewątpliwie podniesie poziom bezpieczeństwa na terenie ziemi świętokrzyskiej - mówi Robert Sabat, zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Symboliczne akty przekazania sprzętu wręczyła przedstawicielom poszczególnych jednostek wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Pozostałe wyposażenie trafi do strażaków podczas odpraw i uroczystości w poszczególnych powiatach.

- Strażacy pracują na co dzień dla dobra drugiego człowieka, niosąc pomoc i wsparcie w sytuacji pożaru, klęsk żywiołowych czy też wypadków komunikacyjnych. Aby ich profesjonalne przygotowanie mogło być wykorzystane w pełni potrzebują dobrego sprzętu, sprawnych samochodów i łodzi. Dlatego cieszę się, że możemy im ten sprzęt przekazać. Serdecznie dziękuję, że są zawsze są gotowi nieść pomoc - podkreśla Agata Wojtyszek.

Bardzo ważną rolę w pracy strażaków pełnią również strażnice, które często są w złym stanie. W zeszłym roku zostało wyremontowanych 158 strażnic jednostek OSP, a łączna kwota dotacji z budżetu państwa na ten cel wyniosła blisko 1,3 miliona złotych. Została także oddana do użytku strażnica Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chmielniku, na remont której wydano prawie 5 milionów złotych oraz rozpoczęto budowę największej w województwie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Kielcach. Wartość tej inwestycji wynosi 16,5 miliona złotych. Otwarcie zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna