Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Święto Ziemniaka w Kobylnikach

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Święto Ziemniaka w Kobylnikach

11 września 2019 / Tekst

W najbliższą niedzielę 15 września w Kobylnikach w gminie Skalbmierz odbędzie się XII "Święto Ziemniaka". Uroczystość rozpocznie się o godzinie 14.00 Mszą Świętą w miejscowej kaplicy pod wezwaniem św. Judy Tadeusza.

Mszę Świętą, dziękczynną za tegoroczne plony  będzie sprawował ksiądz Marian Fatyga, proboszcz Parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu. – Idea powstania tego święta wiążę się oczywiście z uprawą ziemniaków przez moich parafian. Co roku w połowie września dziękujemy Panu Bogu za plony. Ten rok był wyjątkowo trudny z racji suszy, dlatego powinniśmy tym bardziej dziękować, że od czasu do czasu deszcz się pojawił i rolnicy mogli zebrać plony. Eucharystia jest najpiękniejszym podziękowaniem za wszystko – podkreślił kapłan.

Liturgię uświetni orkiestra dęta z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalbmierzu. – W drugiej, biesiadnej części pikniku na placu przed remizą OSP Kobylniki, wystąpi młodzieżowy zespół "Rytm" ze Skalbmierza, mażoretki zaprezentują jak zwykle bardzo ciekawy układ taneczny. "Święto Ziemniaka" nie mogłoby się oczywiście odbyć bez potraw przygotowanych z tego warzywa, będzie można m.in. spróbować ziemniaków pieczonych z boczkiem. Dla nas mieszkańców jest to czas integracji i świętowania, a dla wszystkich, którzy nas odwiedzą moment w którym można poznać nasze tradycje, naszą okolicę i oczywiście posmakować tutejszych specjałów – zachęca Stanisław Pragnący, sołtys Kobylnik.

Organizatorem wydarzenia jest Rada Sołecka w Kobylnikach, koło gospodyń wiejskich oraz tamtejsza Ochotnicza Straż Pożarna.

ZOSTAW KOMENTARZ