Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

06 listopada 2018 / Tekst

Kilkadziesiąt wydarzeń na terenie województwa świętokrzyskiego odbędzie się podczas kolejnej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Koordynatorem regionalnym jest Kielecki Park Technologiczny.

W tym roku ŚTP odbędzie się w dniach 12-18 listopada. Organizator - Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - chce pochylić się nad niedocenianymi bohaterami polskich batalii o niepodległość – przedsiębiorcami, którzy nie tylko mieli niepodważalny wkład w ponowne pojawienie się Polski na mapie, ale przede wszystkim swoją zawodową aktywnością wspomagali rozwój wolnego państwa.  - W ostatnim czasie polska przedsiębiorczość rozwinęła się w różnych kierunkach. Powstało środowisko start-upowe, rozpoczęły działalność instytucje wspierające rozwój małych firm – inkubatory przedsiębiorczości, parki technologiczne, biura coworkingowe. W naszej działalności chcemy promować takie inicjatywy – mówi Michał Pawłowski, prezes Fundacji ŚTP. Dodaje, że podczas ŚTP swoje wysiłki łączą instytucje państwowe i samorządowe, parki technologiczne, wielkie korporacje i małe firmy, uczelnie, fundacje i stowarzyszenia.

Dzięki sprawnej pracy koordynatorów regionalnych w całym kraju odbywa się ponad 2,5 tys. bezpłatnych wydarzeń. W naszym województwie do akcji przyłączyły się takie podmioty, jak Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu k. Chęcin, oddział Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Starachowicach, Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach, czy Agencja Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W Kielcach Turniej Gier Biznesowych – Pociąg do biznesu zorganizuje Biuro Rachunkowe Biurex, a w I LO im. S. Żeromskiego odbędzie się Kielecki Turniej Szkolnych Debat Oksfordzkich. Europejski Instytut Badań Inteligentnych Specjalizacji będzie udzielać informacji jak założyć start-up, zarejestrować działalność gospodarczą i zdobyć finansowanie na rozwój biznesu.

W Kieleckim Parku Technologicznym będzie można wziąć udział w warsztatach z przedsiębiorczości oraz z myślenia wizualnego oraz - w ramach projektu Google Internetowe Rewolucje - będzie można dowiedzieć się jak wykorzystać wizytówkę w Google Moja Firma do rozwoju firmy.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Należy jedynie zarejestrować się poprzez stronęhttp://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/. Tam też znajduje się wyszukiwarka wydarzeń organizowanych w województwie świętokrzyskim.  

ZOSTAW KOMENTARZ