Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Świadkowie pacyfikacji otrzymają medale Pro Patria

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Świadkowie pacyfikacji otrzymają medale Pro Patria

Michniów / 09 października 2019 / Tekst
Świadkowie pacyfikacji otrzymają medale Pro Patria Fot. MWK

Jedenaście osób, świadków pacyfikacji Michniowa, otrzyma w najbliższy czwartek medale Pro Patria, które są przyznawane w uznaniu szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość ojczyzny. Uroczystość odbędzie się w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie.

O nadanie medali wystąpił do szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego. Odznaczenia jedenastu zasłużonym osobom, świadkom pacyfikacji, wręczy Wojciech Lesiak, dyrektor gabinetu szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Medal Pro Patria" jest nadawany przez szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na podstawie udokumentowanego wniosku naczelnych władz organizacji kombatanckich i ofiar represji, a także organów administracji rządowej i samorządowej szczebla wojewódzkiego i powiatowego lub polskich placówek dyplomatycznych i attachatów wojskowych. Został ustanowiony zarządzeniem kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia 1 września 2011 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ